Jiri Prochazka kontra Alex Pereira. Przewidywanie walki

Zawodnik mieszanych sztuk walki w wadze półciężkiej Jiri Prochazka spotka się z Alexem Pereirą na turnieju Absolute Fighting Championship. Czy Czechowi uda się pokonać Brazylijczyka w walce o tytuł UFC 295 12 listopada w Nowym Jorku i jakie zakłady powinien wybrać?

Nasze prognozy i analizy ekspertów dotyczące meczu Jiri Prochazka vs Alex Pereira

Jiri Prochazka

Jiri Prochazka to były mistrz tej promocji. Obecnie zajmuje pierwsze miejsce w swojej dywizji. Czech pokonał Brazylijczyka Glovera Teixeirę (poddanie) w czerwcu 2022 roku i zdobył pas mistrzowski. Później jednak musiał zrezygnować z tytułu z powodu kontuzji. Dobra passa BJP trwa już 14 meczów.

Jiri był także mistrzem Federacji Walki Rizin i Mistrzostw Walki Gladiatorów. 31-letni zawodnik z Europy Wschodniej ma na swoim koncie 29 zwycięstw (24 przez nokaut, jedno przez decyzję, trzy przez poddanie) i trzy porażki.

Jiri Prochazka kontra Alex Pereira

Aleksa Pereiry

Alex Pereira jest trzeci w lidze. Brazylijczyk jest byłym mistrzem UFC w wadze średniej. A także były mistrz promocji kickboxingu Glory w dwóch kategoriach wagowych. Przed podpisaniem kontraktu z ligą Dany White'a brał udział w Jungle Fight, Legacy Fighting Alliance. W kwietniu 2023 roku Poatan przegrał z Izraelem Adesanyą (nokaut) z Nigerii. Potem jednak pokonał Polaka Jana Błachowicza (niejednogłośna decyzja).

36-letni Pereira ma na swoim koncie osiem zwycięstw (sześć przez nokaut, dwa przez decyzję) i dwie porażki. Amerykanin z Ameryki Łacińskiej ma czarne pasy w brazylijskim jiu-jitsu i kickboxingu.

Fakty na temat walki Jiri Prochazka vs Alex Pereira

  • Prochazka wygrywa przez nokaut - Prochazka ma na swoim koncie 24 zwycięstwa przez nokaut.

Przewidywanie walki

Analitykom bukmacherskim trudno było wskazać jednoznacznego faworyta nadchodzącej walki. Ich zdaniem Pereira będzie miał lekką przewagę. Warto się z nimi zgodzić. Prohaska też jest całkiem zdolna do odzyskania pasa mistrzowskiego. W tej sytuacji warto postawić na to, że walka nie będzie toczyć się na pełnym dystansie.

Przewidujemy, że walka nie zakończy się do 1,25 w Mostbet.

Komentarz 0