Jan Błachowicz kontra Alex Pereira. Zapowiedź walki

Zawodnik mieszanych sztuk walki w kategorii półciężkiej Jan Błachowicz zmierzy się z Alexem Pereirą na turnieju Ultimate Fighting Championship. Czy Polakowi uda się pokonać Brazylijczyka w walce UFC 291 w Salt Lake City 30 lipca i jakie zakłady wybrać?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Jan Błachowicz vs Alex Pereira

Jana Błachowicza

Jan Błachowicz to były mistrz wagi półciężkiej UFC. Zanim Dana White dołączył do ligi, 40-letni zawodnik z Warszawy startował w Konfrontacji Sztuk Walki (KSW). W polskim awansie został mistrzem. W jego ostatniej walce w UFC z Rosjaninem Magomedem Ankalaevem zanotowano remis. Wcześniej Błachowicz pokonał przez TKO Aleksandra Rakicia z Austrii.

40-letni Polak ma na swoim koncie 29 zwycięstw (9 przez nokaut, 11 przez decyzję, 9 przez poddanie) i 9 porażek. Błachowicz posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu. W rankingu dywizji zajmuje trzecie miejsce.

Jan Błachowicz kontra Alex Pereira

Alex Pereira

Alex Pereira to były mistrz wagi średniej UFC. Brazylijczyk zajmuje drugie miejsce w tabeli dywizji. W swoim dorobku ma zwycięstwo w turnieju kickboxingu Glory w wadze średniej i półciężkiej. Pereira brał również udział w It's Showtime i Superkombat Fighting Championship.

W ostatniej walce w kwietniu 2023 roku Latynos przegrał z Israelem Adesanyą z Nigerii. Jednak pół roku przed rewanżem Pereirze udało się pokonać Afrykanina (techniczny nokaut). 36-letni zawodnik z Brazylii ma na koncie siedem zwycięstw (sześć przez nokaut, jedną decyzję) i dwie porażki. Pereira ma czarny pas w kickboxingu i brązowy pas w brazylijskim jiu-jitsu.

Jan Błachowicz vs Alex Pereira fakty

  • Pereira wygra przez nokaut - Pereira ma sześć zwycięstw przez nokaut.

Prognoza walki

Analitykom bukmacherów trudno było wskazać wyraźnego faworyta nadchodzącej walki. Ich zdaniem Błachowicz będzie miał lekką przewagę. Można jednak z nimi polemizować. Polak to doświadczony zawodnik, ale wiek może tym razem zagrać przeciwko niemu. Pereira powinien odnieść zwycięstwo w trudnym pojedynku.

Naszym typem jest wygrana Pereiry po kursie 1,95 w Mostbet.

Komentarz 0