Alexander Volkanovski kontra Yair Rodriguez. Zapowiedź walki

Zawodnik mieszanych sztuk walki w kategorii piórkowej Alexander Volkanovski zmierzy się z Yairem Rodriguezem w walce o tytuł wieczoru gali Ultimate Fighting Championship (UFC) 290. Czy Australijczykowi uda się pokonać Meksykanina 9 lipca w Las Vegas i jakie zakłady powinien wybrać?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące walki Alexandra Volkanovskiego z Yairem Rodriguezem

Aleksander Wołkanowski

Alexander Volkanovski jest mistrzem promocji wagi piórkowej. Australijczyk rozegrał poprzednią walkę w lutym 2023 roku z Rosjaninem Islamem Machaczewem (jednogłośna decyzja sędziów), kiedy zdecydował się spróbować zdobyć pas mistrzowski w wadze lekkiej.

W sumie 34-letni zawodnik z Zielonego Kontynentu ma na swoim koncie 25 zwycięstw (12 przez nokaut, trzy przez poddanie, dziesięć na punkty), dwie porażki. The Great zorganizuje piątą obronę tytułu. W lipcu 2022 roku pokonał (jednogłośnie) Amerykanina Maxa Hollowaya. Volkanovski posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu.

Alexander Volkanovski kontra Yair Rodriguez

Yaira Rodrigueza

Yair Rodriguez jest tymczasowym posiadaczem tytułu i numerem jeden w rankingu najlepszych zawodników dywizji. 30-letni Meksykanin ma na koncie 17 zwycięstw (sześć przez nokaut, pięć przez poddanie, sześć przez decyzję), trzy porażki. El Pantera wygrał dwie ostatnie walki.

W czerwcu 2022 roku pokonał Briana Ortegę (TKO) z USA, a następnie Amerykanina Josha Emmetta (poddanie). Jednak wcześniej przegrał z Hollowayem. Rodriguez posiada czarny pas w taekwondo. 

Fakty dotyczące walki Alexandra Volkanovskiego z Yairem Rodriguezem

  • Walka będzie kompletna - Volkanovski ma na swoim koncie dziesięć zwycięstw na punkty.

Prognoza walki

Analitycy bukmacherscy uważają Volkanovskiego za zdecydowanego faworyta nadchodzącej walki. Możesz się z nimi zgodzić. Jednak Rodriguez nie będzie chłopcem do bicia. Nie ma wątpliwości, że znacznie skomplikuje on wykonanie głównego zadania przeciwnika w bitwie. Nie warto czekać na nokaut. Alex powinien wygrać walkę przez decyzję.

Nasza prognoza to zwycięstwo Volkanovskiego na punkty przy kursie 2,02 w Mostbet.

Komentarz 0