Walka Alexy Grasso z Walentiną Szewczenko. Przewidywanie walki

Mistrzyni Absolute Fighting Championship w kategorii muszej kobiet Alexa Grasso spotka się z Walentiną Szewczenko. Czy Meksykanka będzie w stanie obronić tytuł w walce głównej gali UFC Fight Night 227 w Las Vegas 17 września i jakie zakłady powinna wybrać?

Nasze prognozy i analizy ekspertów dotyczące meczu Alexa Grasso vs Valentina Shevchenko

Aleksa Grasso

Alexa Grasso zdobyła pas mistrzyni w marcu 2023 roku w pojedynku z Walentiną Szewczenko (poddanie). Wcześniej Meksykanin wygrał cztery walki z rzędu. Pokonała Koreańczyka Ji Yong Kima (jednomyślna decyzja), Amerykankę Maisie Barber (jednomyślna), Szkotkę Joanne Wood (poddanie) i Vivian Araujo (jednomyślna) z Brazylii.

W sumie 30-letnia Latynoska ma na swoim koncie 16 zwycięstw (cztery przez nokaut, dziesięć przez decyzję, dwa przez poddanie) i trzy porażki. Grasso to brązowy pas w brazylijskim jiu-jitsu. 

Walka Alexy Grasso z Walentiną Szewczenko

Walentyna Szewczenko

Valentina Shevchenko to 11-krotna mistrzyni świata w Muay Thai, trzykrotna w kickboxingu i dwukrotna w MMA. Dobra passa zawodnika z Kirgistanu przed porażką z Grasso to dziewięć walk. W sumie Szewczenko ma na swoim koncie 22 zwycięstwa (osiem przez nokaut, siedem przez decyzję, siedem przez poddanie) w MMA i cztery porażki. Opanowuje sztukę walki w Muay Thai i kickboxingu.

Fakty o meczu Alexa Grasso i Walentina Szewczenko

  • Szewczenko wygrywa decyzją - Szewczenko ma na swoim koncie siedem zwycięstw przez poddanie.

Przewidywanie walki

Analitycy bukmacherzy uważają Szewczenko za zdecydowanego faworyta nadchodzącej walki. Warto się z nimi zgodzić. Bullet powinien zwyciężyć w poprzedniej walce, jednak Grasso z rangą underdoga niespodziewanie odniósł dla wszystkich zwycięstwo. Valentina jest w stanie zemścić się i pokonać ją w rewanżu.

Nasz typ to zwycięstwo Szewczenko przy 1,50 w Mostbet.

Komentarz 0