Alex Pereira kontra Israel Adesanya. Zapowiedź walki

Mieszany mistrz sztuk walki wagi średniej Alex Pereira zmierzy się z Israelem Adesanyą w walce o tytuł Ultimate Fighting Championship (UFC) 287 w Miami. Czy Brazylijczykowi uda się 9 kwietnia zachować pas mistrzowski i jakie zakłady wybrać?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Alexa Pereiry z Israelem Adesanyą

Alex Pereira

Alex Pereira jest aktualnym mistrzem Dana White wagi średniej. Brazylijczyk w listopadzie 2022 roku w walce głównej UFC 281 pokonał Adesanyę (nokaut techniczny), który szedł w serii pięciu obron pasa i został mistrzem.

35-letni Latynos ma na koncie siedem zwycięstw (sześć przez nokaut) i jedną porażkę. Zwycięska passa Pereiry trwa od siedmiu walk. Posiada czarny pas w kickboxingu.

Alex Pereira kontra Israel Adesanya

Israel Adesanya

Israel Adesanya odniósł trzy zwycięstwa z rzędu, zanim przegrał z Pereirą. 33-letni zawodnik z Nigerii pokonał Amerykanina Jareda Cannoniera (jednogłośną decyzją), Roberta Whittakera z Nowej Zelandii i Włocha Marvina Vettoriego.

Odanko w marcu 2021 roku Izrael przegrał z Janem Błachowiczem, który postanowił spróbować swoich sił w wadze półciężkiej. Adesanya ma na koncie 23 zwycięstwa (15 przez KO) i dwie porażki. Posiada fioletowy pas w brazylijskim jiu-jitsu.

Alex Pereira vs Israel Adesanya fakty

  • Pereira wygra przez nokaut - Pereira ma sześć zwycięstw przez nokaut.

Prognoza walki

Analitykom bukmacherów trudno było wskazać wyraźnego faworyta nadchodzącej walki. Jednak ich zdaniem Adesanya będzie miał niewielką przewagę. W sumie można się z nimi zgodzić. Ale Pereira to też dobry facet. Co więcej, Brazylijczyk dwukrotnie pokonał Nigeryjczyka w kickboxingu i raz przez nokaut. Alex o odwadze po czterech kolejnych zwycięstwach w UFC jest w stanie wykończyć przeciwnika.

Według naszych przewidywań Pereira wygra przez nokaut/dyskwalifikowanie po kursie 2,90 od Mostbet.

Komentarz 0