Brandon Moreno kontra Alexandre Pantoja. Zapowiedź walki

Zawodnik mieszanych sztuk walki w kategorii muszej Brandon Moreno zmierzy się z Alexandrem Pantoją w walce o tytuł wieczoru gali Ultimate Fighting Championship (UFC) 290. Czy Meksykaninowi uda się pokonać Brazylijczyka 9 lipca w Las Vegas i jakie zakłady powinien wybrać?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Brandon Moreno z Alexandrem Pantozha

Brandon Moreno

Brandon Moreno jest mistrzem UFC w wadze muszej. The Assassin Baby po raz pierwszy spotkał się z Pantozha w maju 2018 roku. Wtedy zwycięstwo świętował Brazylijczyk (jednogłośna decyzja sędziów). W sumie 29-letni zawodnik ma na swoim koncie 21 zwycięstw (5 przez nokaut, 5 przez decyzję, 11 przez poddanie).

Moreno wygrał dwie ostatnie walki. Australijczyk Kai Cara-France (TKO) i Daveson Figueredo (TKO) z Brazylii zostali pokonani. Brandon posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu. 

Brandon Moreno kontra Alexandre Pantoja

Aleksander Pantoża

Ołeksandr Pantoża zajmuje drugie miejsce w rankingu dywizji. 33-letni zawodnik z Brazylii ma na swoim koncie 27 zwycięstw (8 przez nokaut, 8 przez decyzję, 11 przez poddanie) i sześć porażek. Cannibal wygrał trzy ostatnie walki. Alex pokonał Angolańczyka Manela Cape (jednogłośnie) w lutym 2021 roku. A potem przez poddanie pokonał Amerykanów Brandona Royvala i Alexa Pereza. Wcześniej jednak przegrał z Rosjaninem Askarem Askarowem (jednogłośnie).

Brandon Moreno vs Alexander Pantozha fakty

  • Walka dobiegnie końca - Moreno ma na swoim koncie pięć zwycięstw na punkty.

Prognoza walki

Analitycy bukmacherów uważają Moreno za zdecydowanego faworyta nadchodzącej walki. Warto się z nimi zgodzić. Pytanie tylko, w jaki sposób zostanie osiągnięte zwycięstwo. Ale nie ma wątpliwości, że Pantozha da prawdziwą walkę swojemu przeciwnikowi. Dlatego na nokaut nie warto czekać. Brandon wygra przez decyzję.

Naszym zdaniem Moreno wygra na punkty przy kursie 2.70 w Mostbet.

Komentarz 0