Fenerbahce kontra Panathinaikos. Prognoza na mecz Euroligi

17 października Panathinaikos podejmie w Stambule pojedynek z Fenerbahce. Czy greckiemu zespołowi uda się osiągnąć wszystko, co zaplanował? Zakłady i prognozy na mecz odpowiedzą na pytanie.

Nasze prognozy i analizy ekspertów dotyczące meczu Fenerbahce vs Panathinaikos

Fenerbahce

Fenerbahçe nie rozpoczęło swojej podróży w Eurolidze najlepiej. Kanarki wygrały pierwszy mecz, ale zrobiły to z wielkim trudem. Dopiero po dogrywce wykończyli włoską Olimpię (85:82).

W drugim meczu Fenerbahçe poniósł porażkę. Zespół ze Stambułu nie przetrwał w Walencji i przegrał z miejscową drużyną wynikiem 74:77. Potem w mistrzostwach Turcji „kanarki” nie pozostawiły żadnych szans „Bahcesehirowi” (113:95).

Panathinaikos

Poza sezonem Panathinaikos wykonał dobrą robotę na rynku transferowym i znacznie wzmocnił swój skład. Teraz drużyna z Aten wygląda na pewniejszą siebie niż w poprzednim sezonie. W ostatniej kolejce Euroligi drużyna Atamana pokonała Bayern (78:71).

Przed spotkaniem z Fenerbahce Panathinaikos w krajowych mistrzostwach grał na wyjeździe z Peristerim. Przeciwnik ten został pokonany wynikiem 66:64.

Fenerbahce kontra Panathinaikos

Fakty na mecz Fenerbahce - Panathinaikos

  • Razem Fenerbahce powyżej 81,5 punktów - w 3 z ostatnich 5 meczów zawodnicy tej drużyny zdobyli więcej niż 81 punktów;
  • Łączna liczba zbiórek Hernangomeza wynosi mniej niż 6,5 – w 3 z ostatnich 5 meczów Juan nie zebrał więcej niż sześć zbiórek.

Przewidywanie sumy gier

Fenerbahçe w dalszym ciągu wygląda nieprzekonująco, dlatego nie wierzymy w łatwe zwycięstwo zespołu. Nawet jeśli „kanarki” zdołają pokonać zawodników Atamana, to raczej nie zrobią tego przy dużej różnicy punktacji. Wierzymy, że piłkarze Panathinaikosu przeciwstawią się Turkom.

Nasz typ to „Panathinaikos” z handicapem (+6,5) punktów na poziomie 1,76 w Mostbet.

W trzech ostatnich meczach Panathinaikos nie pozwolił swoim przeciwnikom zdobyć więcej niż 71 punktów. Grecy dużą wagę przywiązują do obrony, więc mecz raczej nie będzie rewelacyjny.

Prognoza – łącznie niecałe 160,5 pkt. W Mostbet taki zakład można postawić za 1,65.

Jest prawdopodobne, że w którejkolwiek kwarcie nie uda się zdobyć więcej niż 45 punktów. Jeśli Grecy wybiorą model defensywny, przełamanie takiego piętna będzie trudne.

Prognoza – suma najbardziej produktywnego kwartału to niecałe 45,5 punktu. W BC Melbet taki zakład można postawić za 1,83.

Komentarz 0