Aljamain Sterling kontra Henry Cejudo. Zapowiedź walki.

Mistrz Ultimate Fighting Championship w kategorii koguciej Aljamain Sterling zmierzy się z Henrym Cejudo. Czy amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki będzie w stanie 7 maja obronić tytuł w Newark (New Jersey) i jakie zakłady wybrać?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Aljamain Sterling - Henry Cejudo

Aljamaina Sterlinga

Aljamain Sterling jest aktualnym mistrzem UFC w wadze koguciej. Tytuł ten dzierży od dwóch lat. 33-letni Amerykanin zdobył pas w pojedynku w marcu 2021 roku z Rosjaninem Peterem Yanem. Rok później Funk Master po raz drugi pokonał 30-letniego mieszkańca Dudinki (odrębna decyzja sędziów). A w ostatniej walce w październiku 2022 pokonał przez techniczny nokaut Amerykanina i Jaya Dillashawa.

Sterling ma na swoim koncie 22 zwycięstwa (trzy przez nokaut). Zwycięski rodak z Nowego Jorku ma w tej chwili na koncie już osiem walk. Aljamain posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu.

Aljamain Sterling kontra Henry Cejudo

Henry Cejudo

Cejudo jest mistrzem olimpijskim w zapasach w stylu dowolnym. Amerykanin gra w Dana White League od 2014 roku. W tym czasie Henry poniósł tylko dwie porażki. W ostatniej walce w maju 2020 roku pokonał (przez techniczny nokaut) rodaka Dominica Cruza.

A wcześniej The Messenger pokonał TJ Dillashawa i Brazylijczyka Marlona Moraesa. W sumie 36-letni Cejudo ma na swoim koncie 16 zwycięstw (siedem przez nokaut) i dwie porażki.

Aljamain Sterling vs Henry Cejudo fakty

  • Zwycięstwo Cejudo przez nokaut - Cejudo ma na swoim koncie siedem zwycięstw przez nokaut.

Prognoza walki

Analitykom bukmacherów trudno było wskazać wyraźnego faworyta nadchodzącej walki. Ich zdaniem Cejudo będzie miało lekką przewagę. Dla Henry'ego najwyraźniej pojawiła się ostatnia szansa w karierze, aby zostać mistrzem UFC. Dlatego nie ma wątpliwości, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby wygrać. Jeśli chodzi o Sterlinga, ciąży na nim ciężar odpowiedzialności. Za długo ma pas mistrzowski. Cejudo powinien odnieść zwycięstwo w zaciętej walce.

Naszym typem jest wygrana Cejudo po kursie 1,75 od Mostbet.

Komentarz 0