Czarnogóra kontra Grecja. Prognoza na mecz EuroBasket

Zaszczytem otwarcia EuroBasketu były drużyny Czarnogóry i Grecji. Walka odbędzie się 15 czerwca. Czego spodziewać się po tym spotkaniu? Prognozy i kursy dadzą nam odpowiedź na to pytanie.

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Czarnogóry z Grecją

Czarnogóra

Czarnogóra bez problemu awansowała do finału mistrzostw Europy. W swojej grupie bałkańska drużyna przegrała tylko z Danią (81:84). Stało się to w ostatniej rundzie, która o niczym nie przesądziła. Nie wolno nam jednak zapominać, że Czarnogórcy mieli szczęście. Rosyjska drużyna została zdyskwalifikowana, co znacznie ułatwiło im życie.

Przed EuroBasketem Bałkany rozegrały dwa mecze towarzyskie ze Słowenią. W pierwszym z nich przegrali z wynikiem 60:73, ale w drugim zrewanżowali się - 72:70.

Grecja

Na poprzednich Mistrzostwach Europy Grecja spisała się fatalnie. Wtedy „córki Hellady” przegrały wszystkie mecze w fazie grupowej. Nawiasem mówiąc, w jednym z nich przegrali z Czarnogórą.

Jednak na etapie kwalifikacji do tego EuroBasketu Grecja nie miała problemów. Zespół wygrał 5 z 6 meczów w grupie i zajął pierwsze miejsce. „Córki Hellady” miały szczęście do rywalek, bo nie były na najwyższym poziomie.

Czarnogóra kontra Grecja

Czarnogóra vs Grecja fakty

  • Czarnogóra łącznie mniej niż 74,5 punktu - Bałkany nie zdobyły więcej niż 74 punktów w 3 z ostatnich 4 meczów;
  • Pierwsza kwarta: Suma ponad 33,5 punktu – w ostatnich trzech meczach Grecji ten wynik został przełamany.

Przewidywanie sum meczowych

To dziwne, że Grecja jest faworytem. Czarnogóra nie jest gorsza i może wygrać. Reprezentantki Grecji wyglądały fatalnie w ostatnim towarzyskim meczu z Włochami, które przegrały 40:93. Bałkany powinny sobie poradzić z takim przeciwnikiem.

Nasza prognoza to zwycięstwo Czarnogóry w 2.06 w Mostbet.

Jakoś nieprzekonująco w ataku wygląda Grecja. W konfrontacji z Włochami zdobyła 40 punktów, a Chorwacją - 75. Wiele wskazuje na to, że spotkanie z Czarnogórą okaże się oddolne.

Prognoza - łącznie poniżej 134,5 pkt. W Mostbet taki zakład można postawić za 1,70.

W dwóch ostatnich meczach Grecji w jednej z kwart nie padło więcej niż 27 punktów. To raczej powolny zespół, więc wątpimy, czy coś się teraz zmieni.

Prognoza - suma najbardziej nieefektywnego kwartału to mniej niż 27,5 pkt. W Mostbet taki zakład można postawić za 1,87.

Komentarz 0