Portugalia kontra Ghana. Prognoza na mecz mistrzostw świata

Prognozy i zakłady na Portugalia vs Ghana, statystyki, kursy. W ostatnim bezpośrednim spotkaniu Portugalia pokonała Ghanę, ale pytanie, czy czekać na zwycięstwo Portugalczyków 24 listopada, jest odpowiedzią w prognozie. Jak potoczy się mecz?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Portugalia - Ghana

Portugalia

Reprezentacja Portugalii przegrała w grupie eliminacyjnej do mistrzostw świata. Ekipa Fernando Santosa walczyła o bilet na mundial z Serbią, Irlandią, Luksemburgiem i Azerbejdżanem. W takim towarzystwie zdecydowanie faworytami byli Portugalczycy, ale wbrew wszelkim prognozom nie pokonali rywali z Serbii, tracąc pierwsze miejsce w grupie na rzecz rywalki.

Drugie miejsce zobowiązało Portugalię do walki w play-offach, gdzie Turcja została jej pierwszym rywalem. Po pokonaniu „księżycowych gwiazd” wynikiem 3:1 „drużyna wybrańców” w głównym pojedynku o prawo do bycia w Katarze spotkała się z Macedonią Północną. W tym spotkaniu Portugalczycy również dość łatwo wygrali 2:0, nie bez problemów, ale zapewniając sobie upragniony bilet na mundial.

Ghana

Drużyna Ghany w eliminacjach do mistrzostw świata znalazła się w tej samej grupie z Republiką Południowej Afryki, Etiopią i Zimbabwe. Drużyna Otto Addo została uznana za niekwestionowanego faworyta swojego kwartetu, ale ostatecznie z wielkim trudem wywalczyła awans do play-offów, wyprzedzając Republikę Południowej Afryki tylko dzięki dodatkowym wskaźnikom.

W barażach Black Stars przyjęli reprezentację Nigerii, w konfrontacji z którą nie zostali uznani za faworytów. Obie walki zakończyły się remisami, ale dzięki wyjazdowej bramce reprezentacja Ghany dostała bilet do Kataru.

Na Pucharze Narodów Afryki „czarne gwiazdy” były uważane za jednego z głównych pretendentów do zwycięstwa, ale ostatecznie poniosły głośną porażkę. W grupie z Marokiem, Gabonem i Komorami ghański zespół zdołał zdobyć tylko jeden punkt, dzięki czemu zajął ostatnie miejsce w kwartecie.

Portugalia kontra Ghana

Portugalia vs Ghana fakty

  • Dokładny wynik 3:1 - z takim wynikiem 2 z 11 ostatnich zwycięstw Portugalii;
  • Portugalia strzeli gola w każdej połowie - w dwóch z trzech ostatnich meczów Portugalii taki zakład był udany;
  • Ghana strzeli bramkę w drugiej połowie – w ostatnim bezpośrednim spotkaniu reprezentacji narodowych taki scenariusz został zrealizowany.

Przewidywanie sum meczowych

Portugalia jest wyraźnym pretendentem do zwycięstwa w grupie, ale w przypadku Ghany, Urugwaju i Korei Południowej nie należy spodziewać się łatwych punktów. W takiej sytuacji „elita” raczej nie będzie miała problemów z koncentracją i niedocenianiem przeciwnika, Portugalczykom trzy punkty jak powietrze w pierwszej rundzie. I jest duże prawdopodobieństwo, że zostaną wyprodukowane, Ghana jest zdecydowanie słabsza w swojej klasie i ma ostatnio problemy z jakością futbolu.

Uważamy, że Afrykanie nie mają szans. Prognoza - Handicap azjatycki (-1) dla Portugalii. W Mostbet taki wynik oferowany jest ze współczynnikiem 1,65.

Reprezentacja Portugalii bez wątpienia w pojedynku z Ghaną zagra tylko o zwycięstwo, które przed bezpośrednim spotkaniem z Urugwajem w drugiej rundzie uchroni „drużynę elity” przed ewentualną porażką . Utrata punktów w takim spotkaniu to dla Portugalczyków nieosiągalny luksus i raczej nie będzie sensacji, przewaga klasowa i doświadczenie powinny zapewnić im pewne zwycięstwo.

Naszym drugim zakładem będzie zwycięstwo Portugalii dwoma bramkami. Taki zakład u bukmachera Mostbet można postawić za 4,10.

Komentarz 0