Olympiakos kontra Panathinaikos. Prognoza na mecz o mistrzostwo Grecji

Olympiakos i Panathinaikos spotkają się w finałowej serii play-off mistrzostw Grecji. Czy drużyna metropolity będzie w stanie oprzeć się faworytowi? Prognozy i kursy dadzą nam odpowiedź na to pytanie.

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Olympiakos - Panathinaikos

Olympiakos

Olympiakos ostatnio zbyt dobrze radzi sobie w konfrontacjach z Panathinaikosem. W bieżącym sezonie drużyna z Pireusu sześciokrotnie pokonała podopiecznych Radonjicia. Zwycięstwa odniosły nie tylko w krajowych mistrzostwach, ale także w Eurolidze.

W poprzedniej rundzie play-off Olympiakos pewnie poradził sobie z PAOK-iem. Rywal z Salonik nie potrafił zapewnić „biało-czerwonym” odpowiedniego oporu. Podopieczni Geogrisa Bartzokasa wygrali serię 3:0.

Panathinaikos

Panathinaikos wywalczył sobie drogę do finału. W poprzedniej rundzie podopieczni Radonjicia spotkali się z Peristerim i wygrali serię z wynikiem 3-2. Drużyna z Aten szczególnie źle wyglądała na wyjeździe, gdzie przegrała dwa ostatnie mecze.

Warto zauważyć, że Panathinaikos wygląda niepewnie poza swoją witryną. Na zagranicznych boiskach podopieczni Radonicha przegrali 9 z 10 meczów. W Pireusie nie będzie łatwo odnieść sukces.

Olympiakos kontra Panathinaikos

Olympiakos - Panathinaikos - fakty

  • Olympiakos łącznie mniej niż 83,5 punktu - podopieczni Bartsokasa nie zdobyli więcej niż 83 punkty w 3 z ostatnich 4 meczów;
  • Pierwsza kwarta: Suma poniżej 38,5 punktu – 3 z 5 ostatnich meczów Olympiakosu nie osiągnęły tego poziomu.

Przewidywanie sum meczowych

Z reguły mecze między Olympiakosem a Panathinaikosem nie okazują się owocne. Dla przykładu, w trzech ostatnich meczach drużyny nie zdobyły więcej niż 154 punkty. Jest mało prawdopodobne, aby teraz coś się znacząco zmieniło. Najprawdopodobniej spotkanie okaże się również oddolne.

Nasza prognoza to poniżej 157,5 punktu przy kursie 1,73 w Mostbet.

Panathinaikos bardzo słabo występuje w Pireusie. Drużyna z Aten przegrała tutaj sześć ostatnich meczów i trudno teraz liczyć na sukces. Najprawdopodobniej podopieczni Bartzokasa rozpoczną serię pewnym zwycięstwem.

Prognoza - Olympiakos z handicapem (-10,5) punktów. W Mostbet taki zakład można postawić za 1,70.

Ponitkę można nazwać stabilnymi zawodnikami. W jego działaniach nie ma dużych wahań. Na przykład w 4 z ostatnich 5 meczów nie zdobył mniej niż 13 punktów. Niewykluczone, że Polak znów zagra na swoim poziomie.

Prognoza - Mateusz Ponitka: łącznie ponad 10,5 pkt. W Mostbet taki zakład można postawić za 1,85.

Komentarz 0