Bayer kontra Borussia Dortmund. Prognoza na mecz Bundesligi

Kontynuując passę pięciu zwycięstw w mistrzostwach Bayer zmierzy się z Borussią Dortmund, która nie wypracowała sobie jeszcze idealnych warunków. Czy „farmaceutom” uda się 29 stycznia zdenerwować „trzmiele” i na jakie stawki należy zwrócić szczególną uwagę?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Bayer - Borussia Dortmund

Bayer

Bayer cały czas zmniejsza dystans do strefy Pucharu Europy i zajmuje już ósme miejsce, grożąc reszcie rywali. Zespół Xabiego Alonso zawdzięcza te sukcesy serii pięciu zwycięstw w mistrzostwach i ugruntowanej grze we wszystkich liniach. Leverkusen znacznie się poprawiło po przybyciu hiszpańskiego trenera i jest w stanie dążyć do miejsc w pierwszej czwórce z taką jakością futbolu. Bochum jako ostatnie ucierpiało z powodu „farmaceutów” (2:0).

Borussia Dortmund

Z kolei Borussia merytorycznie nie wypadła najlepiej z przerwy, choć według wyników jak na razie trzyma się przyzwoicie. Podopieczni Edin Terzic odnieśli dwa minimalne zwycięstwa - nad Augsburgiem (4:3) i Moguncją (2:1). Dortmund nie imponuje defensywnie i pozwala na zbyt wiele swoim przeciwnikom, ale nadal jest dość przekonujący z przodu i zajmuje obecnie piąte miejsce.

Bayer kontra Borussia Dortmund

Bayer vs Borussia Dortmund fakty

  • Dokładny wynik 3:2 - w dziewięciu poprzednich porażkach Borussii taki wynik zdarzył się dwukrotnie;
  • Leverkusen strzeli gola w pierwszej połowie – w ostatnich pięciu meczach u siebie klub strzelił cztery gole przed przerwą;
  • połowa łącznie powyżej 1,5 gola - w ostatnich pięciu wyjazdach Borussii taki zakład odbywał się za każdym razem.

Przewidywanie sum meczowych

Bayer zdobył dobry ruch i Bumblebees będzie bardzo trudno go powstrzymać, biorąc pod uwagę problematyczne miejsca w obronie i solidną grę przed Leverkuseners. Czynnik własnego boiska doda „farmaceutom” dodatkowych sił, a chęć przedłużenia serii zwycięstw doda motywacji. Jednak Borussia również nabiera rozpędu i nawet przy braku kadr radzi sobie z postawionymi zadaniami. Wierzymy, że spotkanie spodoba się jasnym atakom i punktacji aktywności.

Uważamy, że warto czekać na obfitość strzelonych bramek. Prognoza - łącznie ponad trzy bramki. Dla takiego wyniku Mostbet oferuje współczynnik 1,81.

„Farmaceuci” wyglądają ostatnio bardzo solidnie i wyglądają lepiej niż rola zwycięzcy pary, biorąc pod uwagę czynnik ich dziedziny i ogólny ton graczy. Tak, „trzmiele” z pewnością odwzajemnią się z przodu, ale są w stanie przepuścić przeciwnika przez więcej, mając problematyczne obszary w liniach obronnych.

Nasz drugi zakład to - handicap azjatycki (0) na Bayer. Taki zakład można postawić za 1,85.

Komentarz 0