Tai Tuivasa vs Marcin Tybura. Przewidywanie walki

Zawodnik Absolute Fighting Championship w kategorii ciężkiej Tai Tuivasa spotka się z Marcinem Tyburą. Czy Australijczykowi uda się odnieść sukces 17 marca na gali UFC Fight Night 239 w Las Vegas i jakie zakłady powinien wybrać?

Nasze prognozy i analizy ekspertów dotyczące meczu Tai Tuivasa vs Marcin Tybura

Tai Tuivasa

Tai Tuivasa zajmuje dziewiąte miejsce w rankingach dywizji. Bam Bam jest byłym mistrzem Australijskich Mistrzostw Walki. Australijczyk poniósł porażki w trzech walkach z rzędu. W tym ostatnim we wrześniu 2023 roku przegrał z Rosjaninem Aleksandrem Wołkowem (poddanie). A wcześniej inny przedstawiciel Rosji Siergiej Pawłowicz (nokaut) i Francuz Cyril Gan (nokaut).

30-letni Tuivasa ma na swoim koncie 14 zwycięstw (13 przez nokaut, jedno przez decyzję, zero przez poddanie) i siedem porażek. Przed dołączeniem do MMA trenował Muay Thai i kickboxing.

Tai Tuivasa vs Marcin Tybura

Marcina Tyburę

Marcin Tybura w rankingach dywizji plasuje się na dziesiątej pozycji. Polak to były mistrz świata M-1. Tybur w trzech ostatnich walkach odniósł dwa zwycięstwa. W walce w lipcu 2023 roku przegrał z Anglikiem Tomem Aspinallem (nokaut techniczny). Wcześniej jednak pokonał Bułgara Błagoja Iwanowa (jednomyślna decyzja) i Aleksandra Romanowa (odrębna decyzja) z Mołdawii.

38-letni Tybura ma na swoim koncie 24 zwycięstwa (dziewięć przez nokaut, dziewięć przez decyzję, sześć przez poddanie) i osiem porażek. Marcin posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu.

Fakty o meczu Tai Tuivasa vs Marcin Tybura

  • Tuivasa wygrywa przez nokaut - Tuivasa ma 13 zwycięstw przez nokaut.

Przewidywanie walki

Analitykom bukmacherów trudno było wskazać jednoznacznego faworyta nadchodzącego meczu. Ich zdaniem Tuivasa będzie miała lekką przewagę. Generalnie można się z nimi zgodzić. Obydwu wojownikom brakuje gwiazd na niebie i jest mało prawdopodobne, aby w swoich karierach odnieśli znaczące zwycięstwa. W wadze ciężkiej walki często kończą się wcześniej. Przeciwnicy mają na koncie 22 nokauty. W tym wypadku warto postawić na to, że walka nie będzie toczyła się na dystansie.

Nasza prognoza to łącznie mniej niż 1,5 rundy przy kursie 1,92 w Mostbet.

Komentarz 0