Fenerbahce kontra Besiktas. Prognoza na mecz Pucharu Turcji

Fenerbahce i Besiktas zmierzą się 16 lutego w jednym z półfinałów Pucharu Turcji. Kogo możemy spodziewać się zwycięstwa? Zakłady i prognozy odpowiedzą na to pytanie.

Nasze prognozy i analizy ekspertów dotyczące meczu Fenerbahce vs Besiktas

Fenerbahce

Fenerbahçe w poprzedniej rundzie Pucharu Turcji nie miało żadnych problemów. W meczu, który odbył się w Izmirze, „kanarki” nie pozostawiły żadnych szans „Petkimsporowi”. Pokonali tego przeciwnika wynikiem 81:68.

Było to drugie zwycięstwo z rzędu Fenerbahce. Wcześniej drużyna ze Stambułu pokonała w Mistrzostwach Turcji Samsunspor (96:75). Warto dodać, że w krajowych mistrzostwach drużyna prowadzi w tabeli.

Besiktas

W ćwierćfinale Pucharu Turcji przeciwnikiem Besiktasa był Bahcesehir. „Czarne Orły” poradziły sobie z tym przeciwnikiem dość pewnie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 96:81 na ich korzyść.

W krajowych mistrzostwach Besiktas zajął trzecie miejsce. Zespół ma o jeden wygrany mecz mniej niż Fenerbahce. W ostatnim meczu Czarne Orły pokonały Buyukcekmece (85:72).

Fenerbahce kontra Besiktas

Fenerbahce vs Besiktas fakty

  • Razem Fenerbahce poniżej 82,5 punktów - w 3 z 5 ostatnich meczów zawodnicy tej drużyny nie zdobyli więcej niż 82 punkty;
  • Pierwsza kwarta: łącznie ponad 39,5 punktu – w 2 z 3 ostatnich meczów Fenerbahçe ten wynik został osiągnięty.

Przewidywanie sumy gier

W grudniu ubiegłego roku Besiktas pokonał Fenerbahce wynikiem 68:64. Ogólnie rzecz biorąc, Black Eagles mają dobry sezon i nie są dużo słabsi od Wysp Kanaryjskich. Wierzymy, że nie przegrają z przeciwnikami przy dużej różnicy punktów. Besiktas przynajmniej zapewni opór faworytowi.

Nasz typ to Besiktas z handicapem (+7,5) punktów przy 1,72 w Mostbet.

Besiktas w tym sezonie spisał się bardzo umiejętnie w obronie. Czarne Orły nie dają dużo miejsca swoim przeciwnikom, dlatego wierzymy, że spotkanie z Fenerbahce będzie spotkaniem na niskim poziomie.

Prognoza: łącznie niecałe 160,5 pkt. W Mostbet taki zakład można postawić za 1,72.

W poprzednim bezpośrednim pojedynku drużyny w jednej z kwart zdobyły zaledwie 30 punktów. Spodziewamy się, że zobaczymy coś podobnego w tej walce.

Prognoza: suma najbardziej nieefektywnego kwartału to niecałe 32,5 punktu. Mostbet oferuje kurs 1,82.

Komentarz 0