Sean Strickland kontra Dricus Du Plessis. Przewidywanie walki

Mistrz wagi średniej Absolute Fighting Championship Sean Strickland zmierzy się z Dricusem Du Plessisem. Czy Amerykanin będzie w stanie po raz pierwszy obronić się 21 stycznia na gali UFC 297 w Toronto i jakie zakłady powinien wybrać?

Nasze prognozy i analizy ekspertów dotyczące meczu Sean Strickland vs Dricus Du Plessis

Seana Stricklanda

Sean Strickland to były mistrz King of the Cage. Zawodnik z Kalifornii podpisał kontrakt z ligą Dany White'a w 2014 roku. Tarzan wygrał swoje trzy ostatnie mecze. W styczniu 2023 roku pokonał Nassurdina Imavova (jednogłośną decyzją) z Francji. Następnie pokonał Abusupiyana Magomedova, startującego pod niemiecką banderą (nokaut techniczny). W walce o tytuł we wrześniu 2023 roku pokonał Israela Adesanyę (jednomyślnie) z Nigerii.

Strickland ma na koncie 28 zwycięstw (11 przez nokaut, 13 przez decyzję, 4 przez poddanie) i pięć porażek. Amerykanin ma czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu.

Sean Strickland kontra Dricus Du Plessis

Dricus Du Plessis

Dricus Du Plessis zajmuje drugie miejsce w rankingach dywizji. Zawodnik z Republiki Południowej Afryki jest byłym mistrzem Extreme Fighting Championship (EFC) w wadze średniej i półśredniej, a także byłym posiadaczem pasa Konfrontacji Sztuk Walki (KSW). Stillknocks podpisał kontrakt z ligą Dany White'a w 2020 roku i jeszcze nie przegrał meczu. W swojej ostatniej walce w lipcu 2023 roku pokonał Australijczyka Roberta Whittakera (nokaut techniczny).

30-letni Du Plessis ma na swoim koncie 19 zwycięstw (dziewięć przez nokaut, jedno przez decyzję, dziewięć przez poddanie) i dwie porażki. Drikus ma czarny pas w kickboxingu.

Fakty na temat pojedynku Sean Strickland kontra Dricus Du Plessis

  • Du Plessis wygrywa przez nokaut – Du Plessis ma na swoim koncie dziewięć nokautów.

Przewidywanie walki

Eksperci bukmacherzy mieli trudności z wyłonieniem wyraźnego faworyta nadchodzącego meczu. Ich zdaniem Strickland będzie miał lekką przewagę. Sądząc po danych antropometrycznych, myśliwce są praktycznie takie same. Amerykanin będzie miał po swojej stronie jedynie większe doświadczenie w UFC. Długą drogą szedł po tytuł mistrzowski i osiągnął to, czego chciał. Ale Du Plessis jest głodny zwycięstw. W tej sytuacji warto postawić na zawodnika z Republiki Południowej Afryki.

Nasz typ jest taki, że Du Plessis wygra w 2,05 w Mostbet.

Komentarz 0