Zenit kontra Besiktas. Typ na mecz o Superpuchar Ligi Angielskiej VTB

W drugim meczu rozegranym 22 września o Superpuchar Ligi VTB Zenit zmierzy się z Besiktasem. Czy reprezentacja Rosji pokona Turków? Zakłady i prognozy odpowiedzą na pytanie.

Nasze prognozy i analizy ekspertów dotyczące meczu Zenit vs Besiktas

Zenita

W zeszłym sezonie Zenit był dopiero czwarty. W półfinałowej serii play-offów drużyna z Petersburga przegrała z UNICS Kazań. Słabo spisał się także zespół w meczach o trzecie miejsce. Tym razem przegrali z CSKA wynikiem 1-4.

Zenit przygotowywał się do nowego sezonu poprzez mecze towarzyskie. Warto podkreślić, że zespół zagrał dobrze, dwukrotnie pokonując Anadolu Efesa i Besiktasa.

Besiktas

W zeszłym sezonie Besiktas walczył o przetrwanie w mistrzostwach Turcji. Czarnym Orłom udało się utrzymać rezydencję w elicie. Zespół zajął 14. miejsce, przed Konyasporem i Gaziantepem.

Przed nowym sezonem Besiktas rozegrał kilka meczów towarzyskich. Można wyróżnić zwycięstwa nad Monako i Galatasaray. W tym samym czasie zespół przegrał z Zenitem i Anadolu Efesem.

Zenit kontra Besiktas

Fakty o meczu Zenit - Besiktas

• Razem „Zenit” powyżej 83,5 punktów - w 3 z ostatnich 5 meczów drużyna z Petersburga zdobyła ponad 83 punkty;
  • I kwarta: łącznie niecałe 39,5 punktu – w 3 z 4 ostatnich meczów Besiktasu ten wynik nie został osiągnięty.

Przewidywanie sumy gier

Jest mało prawdopodobne, aby Besiktas stwarzał problemy Zenitowi. Turecka drużyna jest znacznie słabsza, bo w zeszłym sezonie walczyła o przetrwanie. Uważamy, że nie uda się zapewnić odpowiedniego oporu. Reprezentacja Rosji jest zobowiązana odnieść miażdżące zwycięstwo.

Nasz typ to „Zenit” z handicapem (-6,5) punktów przy 1,74 w Mostbet.

W niedawnym meczu towarzyskim drużyny zdobyły zaledwie 136 punktów. Wierzymy, że w walce o Super Bowl nic się nie zmieni znacząco. Rywalki nie złamią bariery 163,5 pkt.

Prognoza – łącznie niecałe 163,5 pkt. W Mostbet taki zakład można postawić za 1,60.

Besiktas ma pewne problemy w ataku. Bardzo często Turcy działają powoli, przez co mogą zawalić jedną z kwart.

Prognoza – suma najbardziej nieefektywnego kwartału to niecałe 33,5 punktu. W Mostbet taki zakład można postawić za 1,85.