Josh Emmett kontra Ilia Topuria. Zapowiedź walki

Josh Emmett, zawodnik mieszanych sztuk walki wagi piórkowej, zmierzy się z Ilią Topurią w walce wieczoru gali Ultimate Fighting Championship (UFC) Fight Night w Jacksonville.

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące walki Josha Emmetta z Ilyą Topurią

Josha Emmetta

Josh Emmett zajmuje piąte miejsce w kategorii piórkowej. W ostatniej walce w lutym 2023 roku Amerykanin został pokonany w meczu Kandydatów przez Meksykanina Yaira Rodrigueza. W ten sposób The Fighting Falmer przerwał serię pięciu zwycięstw. Między innymi w tym segmencie pokonał swoich rodaków Shane'a Burgosa (jednogłośna decyzja), Dana Ige'a (jednogłośna) i Calvina Kattara (oddzielna decyzja sędziów). 

Na koncie 38-letniego Emmetta 18 zwycięstw (sześć przez nokaut) i trzy porażki. Pochodzący z Phoenix posiada fioletowy pas w Jiu-Jitsu. 

Josh Emmett kontra Ilia Topuria

Ilia Topuria

Ilia Topuria zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu dywizji. 26-letni Gruzin nie odniósł jeszcze ani jednej porażki na zawodowym poziomie w MMA. Ma na swoim koncie 13 zwycięstw (cztery przez nokaut), w tym pięć w lidze Dana White. El Matador przed przejściem do UFC występował w Cage Warriors, Brave CF, Mix Fight Events.

W ostatniej walce w grudniu 2022 roku Hiszpan pochodzenia gruzińskiego pokonał Amerykanina Bryce'a Mitchella (poddanie, duszenie trójkątem). Nawiasem mówiąc, ta walka wygrała w nominacji do Performance of the Night. A wcześniej Elijah pokonał Ryana Halla z USA i Anglika Jaya Herberta. Topuria w młodości zajmował się zapasami grecko-rzymskimi. Posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu.

Josh Emmett vs Ilya Topuria fakty

  • Topuria wygrywa przez poddanie - Topuria ma osiem zwycięstw przez poddanie.

Prognoza walki

Analitycy bukmacherów uważają Topurię za niekwestionowanego faworyta nadchodzącej walki. Możesz się z nimi zgodzić. Gruziński myśliwiec zaliczył zwycięski ruch przelotowy. Teraz będzie bardzo trudno go zatrzymać. Tak, nie jest jeszcze wśród elitarnych wojowników, ale wkrótce Ilya, można powiedzieć z niemal pewnością, zbliży się jak najbardziej do walki Kandydatów. A Emmett w swoim wieku z wielkim trudem opiera się silnym przeciwnikom. Topuria powinna odnieść wczesne zwycięstwo.

Nasza prognoza to wczesne zwycięstwo Topurii po kursie 1,55 w Mostbet.

Komentarz 0