Islam Makhachev vs Alexander Volkanovski. Zapowiedź walki

Islam Makhachev 12 lutego na RAC Arena w Perth stoczy walkę o tytuł mistrza UFC z Alexandrem Volkanovskim. Czy Rosjaninowi uda się pokonać Australijczyka i jakie zakłady wybrać?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Islam Makhachev vs Alexander Volkanovski

Islam Machaczew

Islam Makhachev jest aktualnym mistrzem UFC w wadze lekkiej. 31-letni zawodnik MMA jest niepokonany od października 2015 roku. Wówczas Rosjanin przegrał w pierwszej rundzie z Adrianem Martinsem z Brazylii. Następnie zawodnik z Dagestanu odniósł 11 zwycięstw z rzędu. Zajmuje drugie miejsce w oficjalnym rankingu UFC wśród najlepszych zawodników, niezależnie od kategorii wagowej. Ma na swoim koncie 24 zwycięstwa (pięć przez nokaut) i jedną porażkę.

Makhachev był zaangażowany w sambo bojowe, judo i zapasy w stylu dowolnym. Tytuł mistrzowski zdobył w październiku 2022 roku w pojedynku z Brazylijczykiem Charlesem Oliveirą (poddanie).

Islam Makhachev vs Alexander Volkanovski

Aleksander Wołkanowski

Alexander Volkanovski zajmuje pierwsze miejsce w rankingu UFC wśród najlepszych zawodników, niezależnie od kategorii wagowej. 34-letni Australijczyk jest aktualnym mistrzem UFC w wadze piórkowej i czarnym pasem w brazylijskim jiu-jitsu. Uprawiał także kickboxing i zapasy grecko-rzymskie. Ma na swoim koncie 25 zwycięstw (12 przez nokaut) i jedną porażkę.

Volkanovski już pięć razy bronił pasa mistrzowskiego. Alex trzykrotnie pokonał Amerykanina Maxa Hollowaya, a także Briana Ortegę z USA i południowokoreańskiego Jung Chang Son. 

Islam Makhachev kontra Aleksander Volkanovski fakty

  • Hill wygrywa przez nokaut - Hill ma na swoim koncie siedem zwycięstw przez nokaut w swojej karierze.

Prognoza walki

Analitycy bukmacherów uważają Machaczewa za niekwestionowanego faworyta nadchodzącej walki. Trudno się z nimi nie zgodzić. Makhachev wygrał pięć ostatnich walk w UFC przed terminem: cztery razy przez poddanie i raz przez techniczny nokaut. Walka o tytuł mistrzowski toczy się w formacie pięciu rund. A z islamem po raz pierwszy nie będzie Khabiba Nurmagomedova. Nie powinno to jednak przeszkodzić Dagestańczykom w osiągnięciu zwycięstwa. Naszym typem jest zwycięstwo Machaczewa przez poddanie 2.10 od Mostbet.

Komentarz 0