Austen Lane kontra Justin Tafa. Zapowiedź walki

Artysta sztuk walki wagi ciężkiej Austen Lane zmierzy się z Justinem Tafą w gali Ultimate Fighting Championship (UFC) Fight Night w Jacksonville. Czy Amerykaninowi uda się 24 czerwca na Florydzie odnieść sukces i jakie zakłady wybrać?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące walki Austen Lane z Justinem Tafą

Austen Lane

Austen Lane to dawny koniec obronny kilku klubów National Football League (NFL). Grał jako Cornerback dla Jacksonville Jaguars. Drużyna z Florydy wybrała go w drafcie 2010 w piątej rundzie z numerem 153. 35-letni mieszkaniec Illinois do zawodowych mieszanych sztuk walki trafił w 2017 roku i odniósł cztery zwycięstwa z rzędu.

Potem Austen przegrał kilka walk, ale potem znów zaczął pasmo sukcesów – sześć zwycięstw z rzędu, po czym podpisał kontrakt z UFC. Lane ma na swoim koncie dziesięć zwycięstw (dziewięć przez nokaut) i trzy porażki. Walka z Tufem będzie jego debiutem w lidze Dana White. 

Austen Lane kontra Justin Tafa

Justyna Tafa

Justin Tafa jest byłym zawodnikiem australijskiej profesjonalnej drużyny rugby Melbourne Storm. Bad Man do profesjonalnego MMA trafił w 2017 roku, a dwa lata później zadebiutował w UFC. Tafa wygrał swoje dwie ostatnie walki. W tym w lutym 2023 nad Amerykaninem Parkerem Porterem (nokaut).

29-letni australijski zawodnik ma na swoim koncie sześć zwycięstw (sześć przez nokaut) i trzy porażki. Posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu. 

Austen Lane kontra Justin Tafa fakty

  • Tafa wygrywa przez nokaut - Tafa ma sześć zwycięstw przez nokaut.

Prognoza walki

Według analityków bukmacherskich Tafa jest zdecydowanym faworytem nadchodzącej walki. Generalnie możemy się z nimi zgodzić. Lane jest dobrym zawodnikiem, ale brakuje mu jeszcze doświadczenia gry w najsilniejszym turnieju mieszanych sztuk walki. A Australijczyk osiąga ostatnio doskonałe wyniki. Były gracz rugby musi pokonać byłego gracza futbolu amerykańskiego.

Nasza prognoza to wczesne zwycięstwo Tafy na poziomie 1,74 w Mostbet.

Komentarz 0