Justin Gaethje kontra Rafael Fiziew. Zapowiedź walki

Zawodnik wagi lekkiej Justin Gaethje zmierzy się z Rafaelem Fizievem w walce wieczoru gali Ultimate Fighting Championship (UFC) Fight Night 286 w Londynie. Czy Amerykaninowi uda się 19 marca pokonać Azerbejdżan i jakie zakłady wybrać?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Justin Gaethje vs Rafael Fiziev

Justina Gaethje

Justin Gaethje jest trzeci w kategorii lekkiej. 34-letni Amerykanin odniósł jedno zwycięstwo w ostatnich trzech pojedynkach, pokonując swojego rodaka Michaela Chandlera w listopadzie 2021 roku (jednogłośna decyzja). Ale wcześniej przegrał Rosjanin Khabib Nurmagomedov, aw maju 2022 roku Brazylijczyk Charles Oliveira (poddanie). 

Gaethje ma na koncie 23 zwycięstwa (19 przez KO) i cztery porażki. Amerykański zawodnik jest byłym tymczasowym mistrzem wagi lekkiej UFC i byłym mistrzem WSOF.

Justin Gaethje kontra Rafael Fiziew

Rafał Fiziew

Rafael Fiziew zajmuje szóste miejsce w rankingu dywizji. W swojej debiutanckiej walce w UFC w kwietniu 2019 roku Azerbejdżan w Sankt Petersburgu nie zdołał pokonać Rosjanina Magomeda Mustafajewa (techniczny nokaut). Jego zwycięska passa to już sześć walk. W ostatnim w lipcu 2022 roku pokonał Brazylijczyka Rafaela dos Anjosa. Faziew ma na koncie 12 zwycięstw (osiem przez nokaut) i jedną porażkę.

Justin Gaethje vs Rafael Fiziev fakty

  • Zwycięstwo Fiziewa przez nokaut - Fiziew ma na swoim koncie osiem zwycięstw przez nokaut.

Prognoza walki

Analitycy bukmacherów uważają Fiziewa za zdecydowanego faworyta nadchodzącej walki. Trudno się z nimi nie zgodzić. Nawiasem mówiąc, Gateji nigdy w swojej karierze nie przegrał decyzji. Amerykanin nie dysponuje żadną specjalną techniką. Obierze prostą taktykę - wda się w bójkę, będzie walczył. Azerbejdżan zawsze uwielbiał wygrywać przez nokaut. Wszystko wskazuje na to, że tym razem walka nie będzie trwała przez cały dystans.

Naszym typem jest zwycięstwo Fiziewa przez nokaut w 2.10 z Mostbet.

Komentarz 0