Gilbert Burns kontra Jorge Masvidal. Zapowiedź walki

Mistrz sztuk walki wagi półśredniej Gilbert Burns zmierzy się z Jorge Masvidalem na UFC 287 w Miami. Czy Brazylijczykowi uda się 9 kwietnia pokonać Amerykanina i jakie zakłady wybrać?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące walki Gilberta Burnsa z Jorge Masvidalem

Gilberta Burnsa

Gilbert Burns zajmuje piąte miejsce w dywizji. 36-letni Brazylijczyk to mistrz świata w brazylijskim jiu-jitsu oraz czarny pas i drugi dan. Durinho ma na koncie 21 zwycięstw (sześć przez nokaut) i pięć porażek. W ostatniej walce w styczniu 2023 roku pokonał Amerykanina Neila Magny'ego (poddanie). Wcześniej jednak jednogłośną decyzją sędziów przegrał ze szwedzkim zawodnikiem czeczeńskiego pochodzenia Khamzatem Chimaevem.

Gilbert Burns kontra Jorge Masvidal

Jorge Masvidala

Jorge Masvidal zajmuje 11. miejsce w dywizji. 38-letni Amerykanin ma na swoim koncie 35 zwycięstw (16 przez nokaut) i 16 porażek. Gamebred przegrał trzy ostatnie mecze z rzędu, dwukrotnie przegrywając z Nigeryjczykiem Kamarem Usmanem. A także w marcu 2022 r. Colby'emu Covingtonowi. Ponadto Masvidal poniósł w swojej karierze 16 porażek. Całkiem sporo jak na elitarnego wojownika.

Gilbert Burns vs Jorge Masvidal fakty

  • Burns wygrywa na punkty - Burns ma na swoim koncie sześć wygranych przez decyzję.

Prognoza walki

Analitycy bukmacherów uważają Burnsa za niekwestionowanego faworyta nadchodzącej walki. Trudno się z nimi nie zgodzić. UFC najwyraźniej zaaranżowało tę walkę, by Brazylijczyk zdobył punkty i poprawił swoją pozycję w rankingach. Gamebred to doświadczony wojownik, raczej nie skończy. Walka potrwa cały dystans, a ta „twarda” wygra na punkty.

Nasza prognoza to zwycięstwo Burnsa przez decyzję w 2.49 z Mostbet.

Komentarz 0