Polska kontra Argentyna. Prognoza na mecz mistrzostw świata

Polska jeszcze nie przegrała w grupie, ale czy 30 listopada Argentynie uda się przerwać tę serię - odpowiedź kryje się w prognozie. Który zakład zakończy się sukcesem?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Polska - Argentyna

Polska

Reprezentację Polski trudno było uznać za wyraźnego pretendenta do awansu do play-off w towarzystwie Argentyny i Meksyku. Jednak już w pierwszej rundzie drużyna Czesława Michniewicza pokazała w pojedynku z Meksykiem całkiem wysoki poziom futbolu, odbierając przeciwnikowi punkty. Pragmatyczne i ostrożne podejście mogło się w pełni usprawiedliwić, ale niecelny rzut karny Roberta Lewandowskiego zmusił ich do bezbramkowego remisu.

Taki wynik nie pozostawił Polakom miejsca na błąd w drugiej rundzie. W pojedynku z Arabią Saudyjską Białe Orły zdołały objąć prowadzenie w pierwszej połowie, ale przeciwnicy cały mecz naciskali i nie zdobyli rzutu karnego. W efekcie w drugiej połowie Polacy szukali szczęścia w kontratakach i zdołali strzelić drugiego gola, co zdemoralizowało Sokoły, które przez całe spotkanie nie pozbyły się bramki Wojciecha Szczęsnego.

Argentyna

Przed rozpoczęciem turnieju reprezentacja Argentyny była uważana za głównego pretendenta do zwycięstwa w grupie, ale już w pierwszej rundzie poniosła głośną porażkę. Po wygranej pierwszej połowie z Arabią Saudyjską, ekipa Lionela Scaloniego pozwoliła Sokołom na zdobycie dwóch bramek w drugiej połowie spotkania. Mimo licznych prób odrobienia strat Argentyńczykom nie udało się zdobyć w tym spotkaniu ani jednego punktu.

Mecz drugiej rundy z Meksykiem był dla Albiceleste swoistym finałem fazy grupowej - porażka oznaczała dla nich odpadnięcie z turnieju. Pojedynek okazał się nie najbardziej spektakularny, ale w trudnej walce Lionel Messi znalazł swój moment i zrealizował to, po czym Meksykanie wykończyli celnym strzałem Enzo Fernandeza. Zwycięstwo 2:0 daje Albiceleste doskonałe szanse na awans z grupy.

Polska kontra Argentyna

Fakty Polska vs Argentyna

  • Dokładny wynik 0:2 - w ostatnich pięciu meczach Polski taki wynik padł dwukrotnie;
  • Argentyna strzeli gola w pierwszej połowie - w 10 z ostatnich 11 meczów Argentyny taki zakład był udany;
  • Rzut karny: tak - Rzuty karne były przyznawane w poprzednich dwóch meczach reprezentacji Polski na turnieju.

Przewidywanie sum meczowych

Reprezentacja Argentyny kosztem niewiarygodnych wysiłków pokonała w drugiej rundzie Meksyk, pozostawiając sobie szansę na awans do play-off. Dziś Albiceleste nie zadowoli się innym wynikiem niż zwycięstwo - teoretycznie remis otworzy drzwi do play-offów, ale w tym przypadku wszystko będzie zależało od meczu rywalek. Na pewno Argentyńczycy będą polegać tylko na sobie, zwycięstwo wyraźnie podniesie ducha drużyny do granic możliwości, całkiem nieźle radzą sobie z Polską.

Uważamy, że Polacy nie mają szans. Prognoza - Handicap azjatycki (-1) dla Argentyny. U bukmachera Mostbet taki wynik oferowany jest po kursie 1,90.

Reprezentacja Argentyny popełniła zaledwie kilka błędów u bramek w pierwszej rundzie, ale te błędy najskuteczniej wykorzystał przeciwnik. W meczu z Meksykanami nic nie mogło stworzyć „albtiseleste” u ich bramek, dziś Polska raczej nie będzie zbyt aktywna w czołówce, skoro remis jej pasuje, więc warto liczyć na suche zwycięstwo ulubiony.

Naszym drugim zakładem będzie suche zwycięstwo Argentyny. Taki zakład w Moctbet można postawić za 2,15.

Komentarz 0