Iran kontra USA. Prognoza na mecz mistrzostw świata

Reprezentacja Iranu nieoczekiwanie wygrała w ostatniej rundzie i zachowała szanse na awans z grupy. Czy USA będą w stanie pokonać bezkompromisowego przeciwnika 29 listopada i jaka jest stawka tego meczu? Odpowiedź znajdziesz w naszej prognozie.

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Iran vs USA

Iranu

Reprezentacja Iranu była bardzo pewna ataku w meczu pierwszej rundy z Anglią, az Walią okazała się również bardzo dobrze grać w formacjach defensywnych. Ekipa Carlosa Queiroza zdecydowała się zaryzykować w drugim meczu i zdobyła trzy punkty, pokonując nieprzekonujących na tym mundialu Walijczyków (2:0), strzelając w końcówce spotkania obie bramki.

Teraz Irańczyków czeka walka z Amerykanami, która zapowiada się bezkompromisowo i trudno. Wróg zdecydowanie potrzebuje zwycięstwa, ale Iran jest całkiem zadowolony z remisu pod pewnymi warunkami. Jednak w każdym przypadku motywacja zespołu do rundy finałowej będzie wygórowana.

USA

Stanom Zjednoczonym nie udało się wygrać w drugim meczu na mundialu, ale ponownie nie przegrali, rozpędzając świat z Brytyjczykami (0:0) po dość wyrównanej grze. Wards Gregg Burkhalter praktycznie nie ustąpił bardziej doświadczonemu i silniejszemu przeciwnikowi, ale nie potrafili znaleźć klucza do jego bramki.

Takie wyniki Jankesów nie pozostawiają im dużego pola manewru w ostatnim spotkaniu rundy grupowej. Tylko zwycięstwo nad Iranem zagwarantuje Amerykanom awans do play-offów, gdzie nastawieni będą wyłącznie na zdobycie trzech punktów.

Iran kontra USA

Fakty Iran vs USA

  • Dokładny wynik 0:2 - w dziewięciu poprzednich zwycięstwach USA taki wynik wystąpił dwukrotnie;
  • USA strzelą gola w pierwszej połowie – w ostatnich czterech zwycięskich spotkaniach drużyna konsekwentnie strzelała gola przed przerwą;
  • Suma pierwszej połowy poniżej 1,5 gola - w ostatnich pięciu konfrontacjach z udziałem Stanów Zjednoczonych taki zakład odbywał się za każdym razem.

Przewidywanie sum meczowych

Spotkanie dwóch głównych przeciwników zapowiada się gorąco i trudno. Iran pokazał już na tym mundialu, że nie należy go lekceważyć i rzetelnie da z siebie wszystko, jakby to był finał turnieju. Jeśli chodzi o Amerykanów, to nie pokazali jeszcze wszystkich swoich umiejętności w ataku i równie dobrze mogą „strzelać” w tej walce.

Drużyna USA będzie musiała zaryzykować i ujawnić grę w pewnym fragmencie meczu. Jankesi nie są tak powolni w akcjach zespołowych jak Walijczycy, a swoimi potężnymi atakami mogą otworzyć obronę przeciwnika. Tak, Iran wyglądał świetnie w starciu z Walią, ale są podstawy sądzić, że nie będzie w stanie przeciwstawić się tak obciążonemu sukcesem przeciwnikowi i ostatecznie przegra.

Naszym zdaniem Irańczycy będą słabsi. Prognoza - zwycięstwo USA. Na taki wynik w Mostbet oferują współczynnik 1,92.

Irańczycy nie oddadzą jednak tak łatwo trzech punktów iw przypadku niekorzystnego dla siebie wyniku pobiegną po odrabianie strat, co jeszcze bardziej otworzy spotkanie i pozwoli Amerykanom na ostrą kontrę. W takich scenariuszach nominalni goście mogą ponownie się wyróżnić, dysponując bardzo solidną i doświadczoną linią ataku. Wierzymy, że Yankees będą w stanie zrealizować pomysły trenera na boisku i wygrać w pewnym stylu, co proponujemy wykorzystać.

Nasz drugi zakład to dwubramkowe zwycięstwo Stanów Zjednoczonych. Taki zakład można postawić za 5,70.

Komentarz 0