Korea Południowa kontra Portugalia. Prognoza na mecz mistrzostw świata

Korea Południowa jeszcze nie wygrała turnieju, ale czy Portugalia będzie w stanie przedłużyć tę serię 2 grudnia. Jaki zakład?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Korei Południowej z Portugalią

Korea Południowa

Reprezentacja Korei Południowej nie była uważana za zdecydowanego pretendenta do play-offów – przeciwnicy tacy jak Portugalia czy Urugwaj nie pozostawiali większych szans na sukces. W pierwszej rundzie ekipa Paulo Bento spotkała się z Urugwajem, któremu udało się narzucić swoją grę. Generalnie mecz toczył się w wyrównanej walce, gdzie „Azjatyckie Tygrysy” w niczym nie ustępowały wybitniejszemu przeciwnikowi, zdobywając jeden punkt w bezbramkowym remisie.

W drugiej rundzie Korea Południowa była już uważana za faworyta w konfrontacji z Ghaną. Jednak Azjatyckie Tygrysy straciły bramkę w otwarciu, pozwalając przeciwnikowi strzelić jeszcze jednego gola przed przerwą. Po powrocie w 61. minucie Korea Południowa nie doprowadziła nawet do remisu w końcówce, popełniając kolejny błąd punktowy. Tak więc dzisiaj „tygrysy azjatyckie”

Korea Południowa kontra Portugalia

Portugalia

Reprezentacja Portugalii przed rozpoczęciem fazy grupowej była uważana za głównego pretendenta do zwycięstwa w grupie. W pierwszej rundzie ekipa Fernando Santosa spotkała się z Ghaną, gdzie zapewne liczyła na łatwe zwycięstwo. „Czarne gwiazdy” nie chciały jednak oddać punktów i po zaciętej walce Portugalczycy wygrali 3:2, niemal tracąc zwycięstwo w doliczonym czasie gry po błędzie Diogo Costy.

W drugiej rundzie Portugalia była bardziej zorganizowana, zebrana w obronie, Portugalczycy nie pozwolili niczemu u swoich bramek stworzyć przeciwnika przed zdobyciem bramki. W drugiej połowie ciągła presja opłaciła się – „drużyna elity” dwukrotnie zdobyła bramki, a przeciwnik był już wyczerpany i nie potrafił udzielić poprawnej odpowiedzi. W ten sposób uzyskano bilet do play-offów.

Przewidywanie sum meczowych

Reprezentacja Portugalii wystawiła już bilet na play-offy i dziś mogą sobie pozwolić na grę bez dużej presji na wynik. Mentor na pewno zastosuje rotację, motywacji nie będzie za wiele – wiadomo, że „drużyna elity” nie wystąpi w pełni sił. Może to zostać wykorzystane przez Koreę Południową, która potrzebuje zwycięstwa. „Azjatyckie Tygrysy” oczywiście podejmą ryzyko i nie pozostaną bez celu, ale trudno będzie utrzymać własne bramy zamknięte, biorąc pod uwagę poziom przeciwnika.

Wierzymy, że w meczu padną bramki. Prognoza: obie drużyny strzelą gola. W bukmacherze Mostbet taki wynik oferowany jest ze współczynnikiem 1,81.

Reprezentacja Portugalii nie ma już motywacji turniejowej, tylko w fantastycznym scenariuszu Portugalczyk może stracić pierwszą linię, ale nie bilet do play-off. Z kolei Korea Południowa będzie niezwykle zmotywowana, w meczach z Ghaną i Urugwajem „Azjatyckie Tygrysy” pokazały, że na tle swoich grupowych rywali są dość konkurencyjne, warto zaryzykować i dać im pierwszeństwo , zwłaszcza że Urugwaj strategicznie pozbawia wszystkich szans w play-offach, „drużyna elity” jest opłacalna.

Drugim naszym zakładem będzie zwycięstwo Korei Południowej. W Mostbet taki wynik oferowany jest ze współczynnikiem 4,35.

Komentarz 0