Argentyna kontra Australia. Prognoza na mecz mistrzostw świata

Argentyna 3 grudnia zmierzy się z główną sensacją fazy grupowej mundialu w osobie Australii - czy stawianie na faworyta się usprawiedliwi?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Argentyna - Australia

Argentyna

Reprezentacja Argentyny została uznana w towarzystwie Meksyku, Polski i Arabii Saudyjskiej za głównego pretendenta do pierwszej linii. W pierwszej rundzie zespół Lionela Scaloniego wygrał pierwszą połowę z Arabią Saudyjską, nie wykorzystując wielu okazji. Jednak w drugiej połowie spotkania Albiceleste zawiódł, dwukrotnie tracąc rywala, który nabrał odwagi.

Porażka 1:2 nie pozostawiła Argentynie prawa do popełnienia błędu w drugiej rundzie. Lionel Messi zdołał wyciągnąć najtrudniejszy mecz z bezkompromisowym Meksykiem, który strzelił gola w sytuacji, gdy przeciwnik nie pozwolił mu nawet podejść do bramki. Jednocześnie zwycięstwo 2:0 nie gwarantowało Argentyńczykom awansu do playoffów, trzeba było pokonać Polskę, co się udało - dwa gole w drugiej połowie zapewniły Argentynie pierwsze miejsce w grupie.

Australia

Australijski zespół nie był uważany za pretendenta do biletu do playoffów. Ekipa Grahama Arnolda rywalizowała z Francją, Danią i Tunezją, gdzie Europejczycy byli uznawani za faworytów. Status outsidera Australijczycy potwierdzili w pierwszej rundzie, gdzie przegrali 1:4 z Francją. Porażka nie złamała Australii, aw pojedynku z Tunezją zdobyła trzy punkty dzięki jedynemu celnemu uderzeniu Mitchella Duke'a.

Jednak nawet ten sukces nie wpłynął na szanse Australii na awans do play-offów - w ostatniej rundzie musieli zmierzyć się z Danią, która była oczywistym faworytem. Mimo przewagi meczowej Duńczyków Australijczycy przetrwali i zdołali przeprowadzić wysokiej jakości skuteczny atak - piłka Matthew Lecky'ego stała się jedyną w meczu i pozwoliła mu na grę w play-offach.

Argentyna kontra Australia

Fakty Argentyna vs Australia

  • Dokładny wynik 2:0 - z takim wynikiem zakończyły się dwa ostatnie mecze Argentyny;
  • Argentyna strzeli gola w drugiej połowie - w ostatnich dwóch meczach Argentyny taki zakład był udany;
  • Australia nie strzeli gola - w dwóch ostatnich meczach Argentyna nie straciła bramki.

Przewidywanie sum meczowych

Reprezentacja Argentyny zamieniła fazę grupową w dramat, przegrywając w pierwszej rundzie. Jednocześnie jednak mieli dość siły i doświadczenia, aby naprawić bardzo trudną sytuację - jeśli w pojedynku z Meksykiem Albiceleste bardziej wycierpieli niż grali w piłkę, to Polacy byli już pokonani na wprost. W trakcie turnieju Argentyna wyraźnie się poprawia, a Australia mimo wszystkich zalet ma minimalne szanse na sukces - pod każdym względem przewagę mają Południowoamerykanie.

Wierzymy, że faworyt łatwo wygra. Prognoza - Handicap azjatycki (-1,5) dla Argentyny. W Mostbet taki wynik oferowany jest ze współczynnikiem 1,67.

Argentyna jest bez wątpienia niekwestionowanym faworytem tej konfrontacji. Bolesna lekcja wyniesiona przez Albiceleste z pierwszej rundy mundialu na pewno została odrobiona i dziś Argentyńczycy na pewno będą bardzo uważni w obronie. Jednocześnie w ataku są zawodnicy, którzy potrafią wykorzystać każdą chwilę jak najlepiej - Australia nie jest idealna w obronie i faworyt z pewnością odniesie pewne dwubramkowe zwycięstwo.

Naszym drugim zakładem będzie zwycięstwo Argentyny dwoma bramkami. Taki zakład w Mostbet można postawić za 3,79.

Komentarz 0