Atlanta kontra Chicago. Prognoza meczu NBA

Atlanta pokonała Houston w poprzednim meczu sezonu zasadniczego NBA. Czy Hawks zdołają odnieść sukces w meczu z Chicago 13 lutego i jakie zakłady powinni wybrać?

Nasze prognozy i analizy ekspertów dotyczące meczu Atlanta vs Chicago

Atlanta

Atlanta przegrała dwa ostatnie z czterech meczów. W meczu 11 lutego drużyna Quina Snydera pokonała Houston wynikiem 122:113. Dejounte Murray poprowadził zwycięską drużynę z 34 punktami, sześcioma zbiórkami i siedmioma asystami. Saddiq Bey zdobył 24 punkty, a Jalen Johnson 21.

Hawks (24 zwycięstwa i 29 porażek) zajmują dziesiąte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Atlanta jako całość podchodzi do nadchodzącego meczu bez większych strat.

Chicago

Chicago ma na swoim koncie dwa zwycięstwa w trzech ostatnich meczach. W meczu rozegranym 11 lutego drużyna Billy'ego Donovana przegrała po dogrywce z Orlando wynikiem 108:114. Najlepszym zawodnikiem przegranych okazał się DeMar DeRozan, który zdobył 28 punktów. Nikola Vucevic zanotował double-double (26 punktów, 17 zbiórek i trzy asysty).

Bulls (25 zwycięstw i 28 porażek) zajmują dziewiąte miejsce na Wschodzie. „Chicago” wraz z personelem bojowym udał się do Gruzji.

Atlanta kontra Chicago

Fakty dotyczące meczu Atlanta vs Chicago

  • Suma punktów „Chicago” to niecałe 114,5 – Bulls średnio 111,5 punktów na mecz;
  • Łączna liczba punktów Derozana przekracza 23,5 – DeRozan zdobywa średnio 22,8 punktów na mecz.

Przewidywanie sumy gier

Analitycy bukmacherzy uważają Atlantę za wyraźnego faworyta nadchodzącego meczu. Warto się z nimi zgodzić. „Chicago” ostatnio naprawdę się rozpadło. Zespołowi Donovana bardzo trudno jest wygrać. Hawks będą musieli odnieść zwycięstwo na swoim parkiecie przy wsparciu swoich fanów.

Nasz typ to zwycięstwo Atlanty z handicapem (-2,5) punktów, biorąc pod uwagę dogrywkę na poziomie 1,76 bukmachera Mostbet.

Atlanta notuje w tym sezonie przyzwoite wyniki. Średnia 121,5 pkt. A na masztach w domu jest nieco wyższy - 124,8. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem gra będzie otwarta. Hawks będą w stanie dobrze załadować kosz przeciwnika.

Przewidujemy, że indywidualny wynik Atlanty wyniesie ponad 120,5 punktu, po uwzględnieniu dogrywki wynoszącej 1,96.

Young rozegrał w zeszłym sezonie 73 mecze i notował średnio 26,5 punktu; w tym roku jego liczba jest nieco wyższa – 27,4. 25-letni rozgrywający swoją grą pokazuje, że wciąż ma potencjał do rozwoju. Trey na pewno będzie w stanie sprawić sporo kłopotów obronie przeciwnika w spotkaniu z Chicago.

Przewidujemy, że łączna liczba punktów Younga wyniesie ponad 28,5, biorąc pod uwagę dogrywkę na poziomie 1,87.

Komentarz 0