Roman Dolidze vs Nassurdin Imavov. Przewidywanie walki

Zawodnik Absolute Fighting Championship w kategorii średniej Roman Dolidze zmierzy się z Nassurdinem Imavovem. Czy Gruzinowi uda się odnieść sukces w walce Fight Night 235 w Las Vegas 4 lutego z zawodnikiem z Francji i jakie zakłady powinien wybrać?

Nasze prognozy i analizy ekspertów dotyczące meczu Roman Dolidze vs Nassurdin Imavov

Romana Dolidze

Roman Dolidze zajmuje ósme miejsce w ligowych rankingach. Pochodzący z Batumi kontrakt z ligą Dany White'a podpisał latem 2020 roku. Kaukaski to zwycięzca mistrzostw świata i Europy w grapplingu, a także były mistrz świata World Warriors Fight Championship (WWFC). Zawodnik z Gruzji został pokonany w swojej ostatniej walce w marcu 2023 roku przez Włocha Marvina Vettoriego (jednomyślna decyzja). Wcześniej jednak odniósł cztery zwycięstwa z rzędu. W tym nad Szwedem Jackiem Hermanssonem (nokaut techniczny).

35-letni Dolidze ma na swoim koncie 12 zwycięstw (siedem przez nokaut, dwa przez decyzję, trzy przez poddanie) i dwie porażki.

Roman Dolidze vs Nassurdin Imavov

Nassurdin Imawow

Nassurdin Imavov zajmuje 11. miejsce w tabeli dywizji. Pochodzący z Dagestanu Khasavyurt trafił do UFC jesienią 2020 roku po zostaniu mistrzem polskiej promocji Thunderstrike Fight League (TFL). Wynik jego ostatniej walki w czerwcu 2023 roku z Amerykaninem Chrisem Curtisem nie został zaliczony ze względu na zderzenie głów przeciwników. Wcześniej The Sniper został pokonany przez numer jeden w dywizji Sean Strickland (jednomyślna decyzja) z USA.

Wygrał także we wrześniu 2022 roku z innym Amerykaninem Joaquinem Buckleyem (jednomyślnie). 28-letni Imavov ma na swoim koncie 12 zwycięstw (pięć przez nokaut, trzy przez decyzję, cztery przez poddanie) i cztery porażki.

Roman Dolidze vs Nassurdin Imavov fakty

  • Zwycięstwo Imavova przez nokaut - Imavov ma na swoim koncie pięć zwycięstw przez nokaut.

Przewidywanie walki

Eksperci bukmacherzy uważają Imavova za zdecydowanego faworyta nadchodzącej walki. Generalnie można się z nimi zgodzić. Jednak Dolidze na pewno nie będzie chłopcem do bicia. Jeśli przeciwnik popełni błąd, przebieg walki może obrócić się o 180 stopni. W tej sytuacji warto postawić na to, że walka nie będzie trwała na pełnym dystansie.

Nasza prognoza jest taka, że walka nie zostanie dokończona za 1,55 od bukmachera Mostbet.

Komentarz 0