Mallorca kontra Osasuna. Prognoza na mecz o mistrzostwo Hiszpanii

Mallorca zremisowała w ostatniej rundzie La Liga. Czego można się spodziewać po meczu 21 grudnia z Osasuną i jaki zakład postawić na ten pojedynek?

Nasze prognozy i analizy ekspertów dotyczące meczu Mallorca - Osasuna

Majorka

Nie tak miał wyglądać listopad i grudzień dla Majorki, którą czeka długa i trudna walka o przetrwanie. Cztery mecze La Liga z rzędu z przeciwnikami z dolnej połowy były dla nich kluczową szansą na zdobycie dużej liczby punktów i wyciągnięcie się ze strefy spadkowej z niewielkim handicapem, ale trzy remisy, w tym brak bramki przeciwko najgorszej obronie ligi ostatni weekend (0:0 na wyjeździe z Almerią) sprawił, że spojrzeli wstecz przed feriami zimowymi.

Główny trener Javier Aguirre upiera się, że zespół „stwarza wystarczające szanse na zdobycie bramki” i jest pewien, że trzy gole zdobyte w dziewięciu meczach La Liga od początku października „eksplodują”.

Lato, Muriqui, Valiente i Mascarell, który ma siniaka, nie będą mogli grać.

Osasuna

Nikt nie odczułby większej ulgi po weekendowym zwycięstwie Osasuny 1:0 nad Rayo Vallecano niż główny trener Jagoba Arrasate, którego ponad pięcioletnia kadencja była zagrożona z powodu serii sześciu meczów bez zwycięstwa w Primera.

„Potrzebowaliśmy tego!” - powiedział po pierwszym zwycięstwie w mistrzostwach od 20 października. Ich dwa mecze po obu stronach przerwy świątecznej - a następnie mecz u siebie z niepokonaną Almerią - to także fantastyczna szansa na zwiększenie bufora z pierwszej trójki, która wynosi sześć punktów na początku tej rundy. 

Mojica i Garcia nie zagrają dzisiaj z powodu kontuzji mięśni.

Mallorca kontra Osasuna

Fakty na temat meczu Mallorca - Osasuna

  • Dokładny wynik 2:0 - dwa z pięciu ostatnich bezpośrednich meczów zakończyły się takim wynikiem;
  • Bramki w obu połowach – nie – w dwóch ostatnich meczach gości bramki padły tylko w jednej z połówek;
  • Rzuty rożne: łącznie powyżej 9,5 - taki scenariusz zrealizował się w dwóch ostatnich meczach Mallorki.
  • Kara (tak) – w trzech z ostatnich dziewięciu meczów gości ten zakład został przyjęty.

Przewidywanie sumy gier

Wierzymy, że dziś obie drużyny nie są przeciwne obdarowaniu kibiców prezentem na Boże Narodzenie, my zaś jesteśmy po stronie wyspiarzy. Mallorca dobrze radzi sobie na własnym stadionie i nie można pominąć wsparcia ze strony trybun. Goście nie są w najlepszej formie, a zespół nie jest zadowolony z wyjazdów. Co więcej, Cinnabars nie przegrali na własnym boisku od września.

Nasz typ to zwycięstwo Majorki i obstawiamy je przy użyciu linii Mostbet po kursie 2,45.

Wierzymy, że dziś obie drużyny będą zadowolone z maksymalnej koncentracji w ataku, ale trudno spodziewać się dużej liczby okazji strzeleckich. Poza tym oba kluby będą starały się nie tracić goli, bo w takich pojedynkach często o wszystkim może zadecydować tylko jeden gol. Co więcej, w trzech ostatnich bezpośrednich meczach nie padło więcej niż dwa gole.

Prognoza: łącznie mniej niż 2,5 gola. W Mostbet taką opcję znajdziemy za 1,93.

Najprawdopodobniej obfitość ataków i chęć dotarcia do celu może przynieść wiele stałych fragmentów gry. Dodatkowo wierzymy, że przebicie się przez flanki będzie skutkować dużą liczbą rzutów rożnych.

Prognoza: łączna liczba rzutów rożnych jest większa niż 9. W Mostbet tę opcję można znaleźć za 1,64.

Komentarz 0