Khalil Rowntree kontra Chris Dakas. Zapowiedź walki

Mistrz sztuk walki w wadze półciężkiej Khalil Rowntree zmierzy się z Chrisem Dakasem na turnieju Ultimate Fighting Championship. Czy Amerykaninowi uda się pokonać rodaka w walce UFC on ESPN 51 w Las Vegas 13 sierpnia i jakie zakłady wybrać?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące walki Khalil Rowntree z Chrisem Dakasem

Khalila Rowntree'a

Khalil Rowntree zajmuje 13. miejsce w rankingu dywizji. Przed dołączeniem do ligi Dana White brał udział w Real Fight Arena. Amerykanin podpisał kontrakt z UFC zimą 2016 roku. 33-letni zawodnik ma na swoim koncie 12 zwycięstw (osiem przez nokaut, cztery przez decyzję) i sześć porażek.

War Horse wygrał trzy poprzednie walki. Między innymi pokonał swojego rodaka Dustina Jacoby'ego w październiku 2022 roku (odrębna decyzja sędziów). Rowntree ma duże doświadczenie w turniejach Muay Thai. 

Khalil Rowntree kontra Chris Dakas

Krzysztof Dakas

Chris Dakas zajmuje 14. miejsce w dywizji. Pochodzący z Filadelfii posiadacz czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu. Przed podpisaniem kontraktu z UFC startował w CES MMA, Cage Fury Fighting Championships, Ring Of Combat i XFE Cage Wars 27. Nie odniósł jednak wielkiego sukcesu.

33-letni zawodnik ma na swoim koncie dziewięć zwycięstw (osiem przez nokaut, jedną decyzję) i sześć porażek. Były policjant przegrał trzy ostatnie walki, w tym Jairzinho Rozenstruika z Surinamu.

Fakty dotyczące walki Khalila Rowntree z Chrisem Dakasem

  • Rowntree wygra przez nokaut - Rowntree ma osiem zwycięstw przez nokaut.

Prognoza walki

Analitycy bukmacherscy uważają Rowntree za zdecydowanego faworyta nadchodzącej walki. Warto się z nimi zgodzić. Widać, że Dakas jest w kiepskiej formie. A trzy porażki z rzędu niewątpliwie odbiły się negatywnie na jego stanie psychicznym. Wszystko wskazuje na to, że Rowntree odniesie zwycięstwo.

Nasza prognoza to wygrana Runtree po kursie 1,56 w Mostbet.

Komentarz 0