Arsenal kontra Leeds. Prognoza na mecz Premier League

Arsenal zmierzy się z Leeds United w meczu Premier League 1 kwietnia. Czego można się spodziewać po tym pojedynku i jaki jest najlepszy zakład na mecz?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Arsenal - Leeds

Arsenał

Pokonując Crystal Palace 4:1 przed przerwą reprezentacyjną, Arsenal zapewnił sobie 22. zwycięstwo w Premier League w tym sezonie. Ich szóste z rzędu zwycięstwo w Premier League (z których pięć strzelili co najmniej trzy razy) pozostawiło drugie miejsce Manchesterowi City z dużą przewagą. Wygląda na to, że zespół jest na najlepszej drodze do zdobycia tytułu, podobnie jak zespół Arsene'a Wengera.

Co więcej, od początku kwietnia ubiegłego roku tylko Manchester City pokonał Kanonierów na Emirates. "Biało-czerwoni" nie ulegli dzisiejszemu przeciwnikowi w Londynie od 2003 roku.

Parti, Tomiyasu, Saliba, Nketia i Elneni, który ma siniaka, nie będą mogli dziś zagrać.

Leeds

Javi Gracia przegrał tylko jeden mecz ligowy od czasu objęcia funkcji trenera w Leeds. Zmiana mentora pozytywnie wpłynęła na wyniki, natomiast dzisiejszy mecz może nie podobać się trenerowi, który wyprowadził klub z Yorkshire ze strefy zagrożenia.

Co więcej, Gracia przegrała wszystkie trzy poprzednie spotkania jako mentor przeciwko Kanonierom. Przygotowania Whitesów do startu po krótkiej przerwie nie były idealne, a Elland Road była zamknięta ze względów bezpieczeństwa. Dodajmy, że Wilfried Gnonto i Max Weber odnieśli kontuzje w kadrach narodowych, co jeszcze bardziej skomplikuje zadanie Leeds. Zespół ma jednak na swoim koncie 26 punktów i 14. miejsce.

Poza wyżej wymienionymi zawodnikami, Forshaw, Dallas i Adams, którzy mają kontuzję biodra, nie będą mogli zagrać.

Arsenal kontra Leeds

Fakty z meczu Arsenalu z Leeds

  • Gole w obu połowach - tak - w 3 z ostatnich 5 bezpośrednich pojedynków bramki padły w obu połowach;
  • Suma poniżej 9,5 - ta opcja zakładu odbyła się w 3 z 4 ostatnich meczów Arsenalu;
  • Dokładny wynik 3:1 - gospodarze wygrali dwa ostatnie mecze.

Przewidywanie sum meczowych

W dzisiejszym meczu oba kluby będą starały się utrzymać turniejowe punkty, a my uważamy, że siły rywali są nierówne. Gospodarze oprócz przewagi klasowej i doświadczenia zawodniczek będą mieli wsparcie trybun, które w końcówce może być decydujące.

Nasza prognoza to handicap azjatycki (-1,5) na Arsenal i stawiamy na niego za pośrednictwem linii Mostbet ze współczynnikiem 1,98.

Wychodzimy z założenia, że w tym pojedynku nie da się uniknąć bramek. Ponadto wierzymy, że dziś oba kluby będą miały szansę na zdobycie gola, co ostatecznie zadowoli ich obfitością bramek.

Drugi zakład - suma powyżej 3 goli za 1,89.

Komentarz 0