West Bromwich kontra Blackburn. Prognoza na mecz o mistrzostwo

West Bromwich wygrało siedem ostatnich meczów u siebie, ale czy zakład na gospodarzy sprawdzi się w pojedynku z Blackburn 14 lutego, odpowiedź jest w przewidywaniach. Jak zagrają drużyny?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu West Bromwich z Blackburn

West Bromwich

West Bromwich było w tym sezonie wyjątkowo niestabilne – Blackbirds byli uważani za jednego z głównych pretendentów do awansu, ale obecnie zajmują dopiero dziewiąte miejsce w tabeli. Jednocześnie wciąż jest szansa na utrzymanie się w strefie play-off – do szóstego Watfordu brakuje tylko dwóch punktów. W ostatniej rundzie drużyna Carlosa Corberana przegrała z Birmingham 0:2, ponosząc drugą porażkę w ostatnich trzech rundach mistrzostw.

Blackburn

Blackburn ma ogólnie dobry sezon, ale próby zdobycia przyczółka w pierwszej szóstce jak dotąd zakończyły się niepowodzeniem. Drużyna Jona-Dala Tomassona na początek 31. rundy na ósmym miejscu w tabeli z dorobkiem 45 punktów, traci jeden punkt do strefy play-off. W ostatniej kolejce „włóczęgi” zremisowały z „Watfordem” 1:1, co było ich trzecim z rzędu, a seria bez wygranej osiągnęła liczbę czterech meczów.

West Bromwich kontra Blackburn

West Bromwich vs Blackburn fakty

  • Dokładny wynik 3-0 - Blackburn poniosło trzy z ostatnich dziewięciu porażek na wyjeździe takim wynikiem;
  • West Bromwich strzeli bramkę w pierwszej połowie - W ostatnich dwóch meczach West Bromwich u siebie ten zakład był udany;
  • Blackburn nie zdobędzie gola – West Bromwich nie stracił bramki w ostatnich siedmiu meczach u siebie.

Przewidywanie sum meczowych

West Bromwich ponownie popełniło błędy w ostatnich meczach, które doprowadziły do utraty punktów. Jednak w meczach u siebie Blackbirds pokazują zupełnie inny futbol, grają agresywnie w ataku, są dość niezawodni w obronie - siedmiomeczowa passa u siebie pozwala zaliczyć ich do grona faworytów. Blackburn są niestabilni i dość wrażliwi w meczach wyjazdowych, jest mało prawdopodobne, aby Tramps byli w stanie dziś utrzymać punkty.

Uważamy, że goście nie mają szans. Prognoza - Handicap azjatycki (-1) w West Bromwich. W bukmacherze Mostbet taki wynik oferowany jest ze współczynnikiem 2,20.

West Bromwich gra bardzo przekonująco w defensywie u siebie, czego dowodem jest seria siedmiu meczów bez utraty bramki. Kosy potrzebują punktów jak powietrza, zwłaszcza w starciu z bezpośrednim rywalem, więc gospodarze na pewno pójdą do przodu, ale raczej nie odsłaniają tyłów od pierwszych minut. Blackburn na pewno skupi się na obronie, więc nie należy liczyć na ekstrawagancję w tym meczu.

Nasz drugi zakład będzie poniżej 2,5 gola. W Mostbet taki wynik oferowany jest ze współczynnikiem 1,85.

Komentarz 0