Marsylia kontra PSG. Prognoza na mecz Pucharu Francji

Marsylia i PSG zagrają w 1/8 finału Pucharu Francji. Faworytów do wygrania turnieju jest dwóch. Na czyje zwycięstwo warto dziś postawić?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Marsylia - PSG

Marsylia

Marsylia jest teraz równym przeciwnikiem dla PSG. W pierwszej części sezonu klub spisywał się słabo i nie walczył nawet o czołową trójkę Ligue 1. Sytuacja się jednak zmieniła - Marsylia zajmuje drugie miejsce w tabeli mistrzowskiej i traci osiem punktów do paryżan.

W ostatnim czasie podopieczni Igora Tudora zaliczyli długą serię bez porażek, która rozpoczęła się jeszcze przed mundialem 2022. Jednak w ostatniej kolejce, tuż przed tym spotkaniem z PSG, Niebiesko-Biali ponieśli pierwszą od dawna porażkę - 1:3 z Niceą.

PSG

PSG ma ostatnio nieco inną sytuację niż Marsylia. Po mundialu 2022 klub zaczął często podupadać – kilkukrotnie przegrywał w Ligue 1. Takie wyniki paryżan nie wpłynęły znacząco na ich pozycję w tabeli – przewaga do drugiej linii wciąż się utrzymywała.

Ale w ostatnich meczach zespół Christophe'a Galtiera prawie tylko wygrał - cztery zwycięstwa i jeden remis na pięć spotkań we wszystkich turniejach. To prawda, że PSG ma teraz kilku podstawowych graczy, którzy mają problemy zdrowotne, w tym Neymar.

Marsylia kontra PSG

Fakty Marsylia vs PSG

  • Obie drużyny strzelą gola - Tak - obie drużyny strzeliły gola w trzech z ostatnich pięciu meczów Marsylii;
  • Dokładny wynik 1:3 - Dwa z ostatnich pięciu spotkań Marsylii zakończyły się wynikiem 3-1;
  • Remis w pierwszej połowie – PSG remisowało w pierwszej połowie czterech z ostatnich pięciu spotkań.

Przewidywanie sum meczowych

Spodziewamy się dużego wyniku w tym meczu. W tej chwili są liderzy mistrzostw. Jesteśmy więc przekonani, że przeciwnicy zagrają aktywnie w ataku - nie muszą się już obawiać utraty punktów w Ligue 1. Uważamy, że przeciwnicy zagrają ze sobą ofensywną piłkę nożną.

Stawiamy na sumę więcej niż trzech goli ze współczynnikiem 2,11 od bukmachera Mostbet.

Nadal dajemy pierwszeństwo gościom tutaj. PSG oczywiście zamierza zdobyć Puchar Francji. Marsylia, nawet przy dobrych statystykach ostatnich spotkań, nie ma tak mocnego doboru zawodników. Wards Galtier podchodzą do tego meczu z duchem walki.

Stawiamy również na zwycięstwo PSG po kursie 2,25 u bukmachera.

Komentarz 0