Polska vs Czechy. Typowanie na mecz eliminacyjny Euro 2024

Polska i Czechy są bezpośrednimi konkurentami o bilet do finałowej części Mistrzostw Europy. W jakim scenariuszu rozwiną się wydarzenia na boisku 17 listopada w bezpośrednim meczu i jakie zakłady wybrać na ten mecz? Zachęcamy do zapoznania się z naszą prognozą.

Nasze prognozy i analizy ekspertów dotyczące meczu Polska vs Czechy

Polska

Polska nie prowadzi najlepiej rundy kwalifikacyjnej i grozi jej brak awansu do Mistrzostw Europy. Zespół w siedmiu meczach zdobył zaledwie 10 punktów, zajmuje trzecie miejsce i traci do Czechów jeden punkt, a przeciwnik ma mecz na koncie. Polacy stracili dwa ważne punkty w poprzedniej rundzie, gdy zremisowali z Mołdawią na wyjeździe (1:1). Często zespół Michała Probezha zawodzi obronę – stracili dziewięć bramek. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie meczu z Czechami na wyjeździe drużyna przegrała z wynikiem 1:3.

Republika Czeska

Czechy mają ogromną szansę na awans do finału mistrzostw Europy. Nawet dzisiejsza porażka nie będzie dla nich tragedią, a w przypadku zwycięstwa zespół przed terminem zapewni sobie bilet na Euro 2024. W całej rundzie kwalifikacyjnej Czesi pozwolili sobie tylko na jeden niewypał, gdy przegrali na wyjeździe z Albanią (0:3). Ostatnia runda nie obyła się bez problemów, ale mimo to udało im się pokonać Wyspy Owcze minimalnym wynikiem 1:0.

Polska vs Czechy

Fakty dotyczące meczu Polska - Czechy

• Bramki w obu połowach – tak – w trzech ostatnich meczach Polski bramki padały w każdej połowie;
  • Czechy strzelą bramkę w drugiej połowie – taki zakład rozegrano w czterech z pięciu poprzednich meczów gości;
  • Dokładny wynik 1:1 - taki wynik zanotowano w dwóch z czterech ostatnich meczów Czech.

Przewidywanie sumy gier

Nadchodzący mecz jest dla gospodarzy ostatnią szansą na podtrzymanie szans na awans do finału Euro 2024. Jednak generalnie przez całą rundę kwalifikacyjną Polacy nie napawali optymizmem swoją grą, zwłaszcza w obronie, a nawet biorąc pod uwagę biorąc pod uwagę czynnik własnego boiska, nie będzie im łatwo pokonać przeciwników. Czechy dość sprawnie prowadzą turniej; w rzeczywistości w meczu z Albanią doszło tylko do jednego niewypału. Oczywiście dzisiaj goście będą starali się grać pewnie w obronie, bo nawet remis będzie im odpowiadał. W takich sytuacjach nie spodziewamy się od gospodarzy więcej niż jednego gola.

Przewidujemy, że łączna liczba goli indywidualnych Polaków będzie mniejsza niż 1,5 przy kursie 1,57 u bukmachera Mostbet.

Czesi wiedzą, jak grać o wynik; ich skład jest dość doświadczony. Remis całkiem by pasował gościom i w ogóle biorąc pod uwagę fakt, że przeciwnicy są w dużej mierze równi pod względem siły, warto zwrócić uwagę na to, aby goście nie przegrali.

Drugi zakład – Czechy nie przegrają w Mostbecie za 1,63.

Czechy nie narzucają wydarzeń w swoich meczach i mało prawdopodobne, aby dziś, biorąc pod uwagę pozycję turniejową, zespół zmienił taktykę. W trzech z pięciu ostatnich meczów gości w pierwszej połowie był remis 0:0, czego dziś nie wykluczamy.

Prognoza – remis w pierwszej połowie po kursie 2,10 w Mostbecie.