Węgry kontra Czechy. Prognoza na mecz EuroBasket

Węgry i Czechy zmierzą się 22 czerwca w pierwszym ćwierćfinale EuroBasket. Kto ma większe szanse na awans do następnej rundy? Prognozy i kursy dadzą nam odpowiedź na to pytanie.

Prognozy i analizy naszych ekspertów na temat meczu Węgry - Czechy

Węgry

Węgry nieoczekiwanie wygrały swoją grupę. Nie było to takie łatwe, bo głównym rywalem podopiecznych Norberta Szekeli była Serbia. Węgrom udało się jednak zaskoczyć. Pokonali aktualnych mistrzów Europy z wynikiem 81:75.

Podopieczne Szekla odniosły kolejne zwycięstwo w turnieju w konfrontacji ze Słowacją (89:67). Jeśli chodzi o porażkę, Węgry przegrały z Turcją. W tym spotkaniu drużyna miała trochę pecha, bo przegrała różnicą zaledwie jednego punktu. 

Republika Czeska

W fazie grupowej Czechy odniosły dwa zwycięstwa. Udało mu się pokonać Izrael (61:52) i Włochy (61:58). Sukcesy te nie pozwoliły jednak podopiecznym Ptachkovej zająć pierwszej linii. Czechy zajęły drugie miejsce, więc były zmuszone zagrać w ⅛ finale.

W play-offach pierwszym przeciwnikiem drużyny była Grecja. Mimo statusu underdoga Czechy poradziły sobie z tym przeciwnikiem (79:76).

Węgry kontra Czechy

Węgry vs Czechy fakty

  • Węgierski wynik powyżej 72,5 – zespół Szekely'ego zdobył więcej niż 72,5 punktu w 3 z 4 ostatnich meczów;
  • 1. kwarta: łącznie poniżej 35,5 punktu - w 3 z ostatnich 4 meczów Węgier ten wynik nie przebił się.

Przewidywanie sum meczowych

Czechy dobrze wyglądały w fazie grupowej, więc mają wszelkie szanse, by stawić opór Węgrom. Potwierdzają to zwycięstwa nad Włochami i Grecją. Niewykluczone, że wychowanki Ptachkovej staną poważny opór przed faworytem. Jest mało prawdopodobne, że opuszczą witrynę bez walki.

Nasza prognoza - Czechy z handicapem (+8,5) punktów za 1,90 w Mostbet.

Jeśli spojrzeć na ostatnie mecze tych drużyn, widać, że były one bardzo produktywne. Czechy zdobyły dla Grecji 79 punktów, a Węgry Serbii - 81. Niewykluczone, że bezpośrednie spotkanie okaże się konne.

Prognoza - łącznie ponad 136,5 pkt. W Mostbet taki zakład można postawić za 1,76.

Kiss to jeden z najlepszych koszykarzy węgierskiej reprezentacji. W 3 z ostatnich 4 meczów nie zdobyła mniej niż 17 punktów. Jest prawdopodobne, że Virag ponownie da czarującą grę.

Prognoza - Virag Kiss: łącznie ponad 14,5 pkt. W Mostbet taki zakład można postawić za 1,85.

Komentarz 0