Portland kontra Memphis. Prognoza meczu NBA

Portland wygrało poprzedni mecz sezonu zasadniczego NBA. Czy Blazers uda się odnieść sukces w spotkaniu z Memphis 6 listopada i jakie zakłady powinni wybrać?

Nasze prognozy i analizy ekspertów dotyczące meczu Portland vs Memphis

Portland

W meczu rozegranym 4 listopada drużyna z Oregonu pokonała Memphis po dogrywce z wynikiem 115:113. Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny był Malcolm Brogdon, który zanotował double-double (24 punkty, 7 zbiórek, 10 asyst), a najbardziej produktywny był Jerami Grant (26 punktów).

Blazers zajmują dziesiąte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Ze względów zdrowotnych w meczu nie weźmie udziału 19-letni Scoot Henderson. Trzeci wybór w drafcie 2023 wynosi średnio 8,8 punktu, 2,2 zbiórki i 4,6 asysty na mecz. Jego procent celności wynosi 34,6.

Memphis

Memphis ma prawdopodobnie najgorszy początek sezonu w historii franczyzy. Zespół Taylora Jenkinsa przegrał wszystkie sześć meczów w nowych mistrzostwach. Oprócz Denver, obecnego mistrza NBA, Grizzlies przegrali także z oczywistymi outsiderami bieżącego sezonu zasadniczego. W meczu z Portland najlepiej spisał się Jaren Jackson w drużynie z Teksasu, który zanotował double-double (30 punktów, dziesięć zbiórek, trzy asysty). Najwięcej punktów zdobył Desmond Bane – 33.

Portland kontra Memphis

Fakty dotyczące meczu Portland vs Memphis

  • Portland Łączna liczba punktów poniżej 106,5 – Blazers średnio 105,8 punktów na mecz;
  • Całkowita liczba punktów Granta jest mniejsza niż 21,5 — Grant zdobywa średnio 19,5 punktu na grę.

Przewidywanie sumy gier

Analitykom bukmacherów trudno było wskazać jednoznacznego faworyta nadchodzącego meczu. Ich zdaniem Memphis będzie miało lekką przewagę. Warto się z nimi zgodzić. Grizzlies po prostu muszą odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie z mniej groźnym przeciwnikiem.

Nasz typ to zwycięstwo Memphis, biorąc pod uwagę dogrywkę wynoszącą 1,71 w Mostbet.

Portland i Memphis zazwyczaj grają w otwartą koszykówkę. W ostatnich trzech z czterech spotkań osobistych udało się przekroczyć granicę 220 punktów. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem gra może okazać się całkiem produktywna.

Nasz typ to łącznie ponad 223,5 punktu, z uwzględnieniem dogrywki 1,48.

W zeszłym sezonie Bane zdobywał średnio 21,5 punktu, a w tym sezonie średnio 26,5. 25-letni obrońca w nowych mistrzostwach pokazuje, że wciąż ma pole do rozwoju. Nie ma wątpliwości, że uda mu się utrzymać przyzwoity poziom występów, a może nawet go zwiększyć.

Nasza prognoza: suma punktów Bane’a wyniesie ponad 25,5, biorąc pod uwagę dogrywkę na poziomie 1,80.

Komentarz 0