Manchester United kontra Lyon. Prognoza na mecz towarzyski

Manchester United i Lyon rozegrają mecz towarzyski 19 lipca - wybraliśmy bezpieczny zakład w prognozach. Jaki będzie wynik?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Manchester United z Lyonem

Manchester United

Ogólnie rzecz biorąc, Manchester United grał całkiem dobrze w zeszłym sezonie, osiągając minimalny cel, jakim jest zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów. Ekipa Erica ten Haga dojechała do mety trzecia, Czerwone Diabły też miały szansę na zdobycie Pucharu Anglii, ale w finale Manchesteru City awansowały 1:2.

Jak dotąd Manchester United dokonał tylko jednego głośnego transferu, po wykupieniu Masona Mounta z Chelsea. Nowicjusz zadebiutował już w towarzyskim spotkaniu z Leeds, gdzie Czerwone Diabły wygrały 2:0 w Norwegii.

Lyon

Lyon szczerze mówiąc poniósł porażkę w zeszłym sezonie. Mając bardzo solidny skład jak na standardy francuskiej Ligue 1, „tkacze” nie potrafili wspiąć się powyżej siódmej linii tabeli. Tym samym siedmiokrotny zdobywca mistrzostw Francji został bez europejskich pucharów. W tym samym czasie Laurent Blanc nadal stoi na czele zespołu.

Na razie z akwizycji Lyonu sensowne jest wyróżnianie tylko doświadczonego środkowego obrońcy Clintona Mato, wykupionego z Brugii, ale jednocześnie na pewno pojawią się wzmocnienia. Straty są znacznie większe - Houssem Aouar i Moussa Dembele odeszli jako wolni agenci.

Manchester United kontra Lyon

Fakty Manchester United vs Lyon

  • Dokładny wynik 2:1 - z takim wynikiem zakończyły się dwa z trzech ostatnich meczów Manchesteru United;
  • Manchester United zdobędzie gola w pierwszej połowie - w pięciu z ostatnich sześciu meczów Manchesteru United ten zakład był udany;
  • Lyon zdobędzie bramkę w pierwszej połowie - ten zakład został rozegrany w sześciu z ostatnich siedmiu meczów Lyonu.

Przewidywanie sum meczowych

Manchester United w ostatnim meczu towarzyskim prezentował się całkiem przyzwoicie, biorąc pod uwagę, że jest to pierwszy mecz po wakacjach. W ataku „Czerwone Diabły” mają świetny wybór iz pewnością postawią na niego ponownie. Co do Lyonu, to dziś na pewno pojawi się wielu młodych zawodników, „tkacze” słyną ze swojej akademii – zawodnicy będą mieli coś do udowodnienia, a Francuzi zagrają oczywiście odważnie, warto liczyć na ekstrawagancję punktową .

Wierzymy, że mecz będzie owocny. Prognoza - łącznie ponad trzy bramki. U bukmachera Mostbet taki wynik oferowany jest po kursie 1,90.

Manchester United znacznie przewyższa Lyon pod względem doboru zawodników, nawet biorąc pod uwagę ewentualną rotację i nieobecność kilku ważnych wykonawców z różnych powodów. Status faworyta, naszym zdaniem, "Czerwonych Diabłów" usprawiedliwia, "Lyon" nie jest jeszcze w formie i skład kadry na nowy sezon dopiero się rozkręca.

Zakład to handicap azjatycki (-1) na Manchester United. Taki zakład w Mostbet można postawić za 2,15.

Komentarz 0