Żalgiris kontra Barcelona. Prognoza na mecz Euroligi

Żalgiris opuścił Barcelonę z niczym. Czy w meczu 3 maja Litwini będą w stanie zaprezentować się lepiej? Zakłady i prognozy na mecz odpowiedzą na pytanie.

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Żalgiris z Barceloną

Żalgiris

W pierwszym meczu serii z Barceloną Litwini przegrali bez szans. Podopieczni Maksvytis nie byli gotowi na tempo, jakie oferowali im Katalończycy. W rezultacie "Żalgiris" przegrał z wynikiem 69:91.

W kolejnym meczu zdecydowanie lepiej prezentowała się drużyna z Kowna. Wydaje się, że trener "Żalgirisa" wytykał swoim wychowankom błędy. Tym razem Litwini zmierzyli się z przeciwnikiem i przegrali z wynikiem 81:89. W drużynie z Kowna najlepszy okazał się Ignas Brazdeikis, który zdobył 20 punktów.

Barcelona

Wygrywając dwa pierwsze mecze serii, Barcelona uzyskała wygodną przewagę. Teraz Katalończycy mogą spokojniej działać na Litwie. Niewypał w Kownie nadal utrzyma podopiecznych Jasikeviciusa z dużymi szansami na kontynuowanie walki o mistrzostwo.

W sezonie zasadniczym Barcelona była bliska wygranej na Litwie, ale Katalończycy mieli wtedy trochę pecha. Przegrali z Żalgirisem 72:73. Być może tym razem Blaugranas zdołają się zemścić.

Żalgiris kontra Barcelona

Fakty dotyczące meczu Żalgirisa z Barceloną

  • Łącznie Żalgiris powyżej 76,5 punktów - w 3 z ostatnich 5 meczów podopieczni Maxvītisa zdobyli ponad 76 punktów;
  • 1. kwarta: łącznie ponad 40,5 punktu - w 3 z ostatnich 4 meczów Żalgirisu taka ocena się znalazła.

Przewidywanie sum meczowych

Żalgiris jest raczej powolny u siebie, bo taka taktyka często przynosi sukces drużynie. Na przykład w 3 z 4 poprzednich meczów u siebie Litwini nie zdobyli więcej niż 149 punktów. Do tego w ostatnim bezpośrednim starciu z Katalończykami na parkiecie Zalgirio Areny drużyny zdobyły 145 punktów. Najprawdopodobniej kolejny pojedynek również okaże się oddolny.

Nasza prognoza - suma poniżej 157,5 punktu przy kursie 1,77 u bukmachera Mostbet.

W Kownie ciężko jest grać na wszystkich przeciwników. Najprawdopodobniej "Barcelona" nie będzie wyjątkiem. Niewykluczone, że Katalończycy poniosą porażkę, ale żeby nie ryzykować, sugerujemy zagranie z plusem gospodarzy.

Drugi typ to Żalgiris z handicapem (+6,5) punktów na 1,63.

Komentarz 0