Monako kontra Żalgiris. Prognoza na mecz Euroligi

Na zakończenie dnia meczowego 29 grudnia w Eurolidze odbędzie się konfrontacja pomiędzy Monaco a Żalgirisem. Który z przeciwników może spodziewać się zwycięstwa? Zakłady i prognozy na mecz odpowiedzą na pytanie.

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Monako z Żalgirisem

Monako

W ostatnich meczach Monaco nie prezentuje się najlepiej. Totemy Obradovica przegrywają zbyt często, chociaż nie można ich zdyskontować. U siebie Biało-Czerwoni wygrali 70% meczów w Eurolidze, więc mogą liczyć na kolejny sukces.

Ostatnie zwycięstwo nad Fos-sur-Mer (97:53) powinno dodać Monegaskom pewności siebie. Obrony Obradovicia odcięły dopływ tlenu do napastników przeciwnika i grały niezawodnie pod ich ringiem. Tym samym „czerwono-biali” utrzymali się w czołówce klasyfikacji mistrzostw Francji.

Żalgiris

Żalgiris nadal walczy o miejsce w strefie play-off. Póki co podopieczni Maksvytisa mają na swoim koncie osiem zwycięstw, co pozwala Litwinom zająć dziewiątą pozycję. Zespół z Kowna zgromadził ich sześć na swojej stronie. Biało-Zieloni nie radzą sobie jednak tak dobrze na wyjazdach, więc bardzo trudno będzie im liczyć na sukces w Monte Carlo.

Warto zauważyć, że Żalgiris zbliża się do konfrontacji z Monaco po wygranej u siebie z Bayernem. W tym spotkaniu Litwini nie pozostawili Niemcom żadnych szans, pokonując ich wynikiem 75:67.

Monako kontra Żalgiris

Monako vs Żalgiris fakty

  • Žalgiris łącznie poniżej 76,5 pkt - w 3 z 5 ostatnich meczów wyjazdowych Litwini nie zdobyli więcej niż 76 pkt;
  • 1. kwarta: łącznie poniżej 39,5 punktu - w ostatnich trzech meczach Monako taki wynik się utrzymał.

Przewidywanie sum meczowych

Litwini zachowują się niepewnie poza granicami swoich rodzimych murów, więc wątpimy w pomyślny dla nich wynik spotkania. Na przykład Żalgiris w obecnym sezonie przegrał wyjazdowe mecze z Baskonią i Partizanem dużą różnicą punktów. Niewykluczone, że podopiecznych Maksvytisa ponownie spotka podobny los, gdyż Monegaskowie są na swoim terenie zbyt potężni.

Nasz typ to Monako z handicapem (-6) punktów przy kursie 1.74 u bukmachera Mostbet.

W 3 z 5 ostatnich meczów wyjazdowych Żalgiris nie zdobył więcej niż 76 punktów. Niewykluczone, że historia się powtórzy. Monaco ma znakomitą linię obrony, więc wątpimy w udaną grę napastników gości.  

Druga prognoza to suma poniżej 162,5 pkt za 1,75.

Komentarz 0