Barcelona kontra Żalgiris. Prognoza na mecz Euroligi

Pierwszym przeciwnikiem Barcelony w play-offach będzie Żalgiris. Czy Katalończykom uda się pokonać Litwinów w meczu 26 kwietnia? Zakłady i prognozy na mecz odpowiedzą na pytanie.

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Barcelona - Żalgiris

Barcelona

W sezonie zasadniczym Barcelona była jedną z najlepszych drużyn w Eurolidze. Katalończycy wygrali 23 z 34 meczów, co pozwoliło im zająć drugie miejsce. Podopieczni Sarunasa Jasikeviciusa większość zwycięstw odnieśli u siebie, gdzie ponieśli tylko cztery porażki. Wygląda na to, że u siebie będą mieli przewagę.

Z „Żalgirisem” ścieżki „Barcelony” skrzyżowały się dwukrotnie. U siebie Katalończycy pokonali Litwinów z wynikiem 94:73, ale przegrali na wyjeździe 72:73.

Żalgiris

Przed rozpoczęciem sezonu zasadniczego niewielu ekspertów traktowało Żalgirisa poważnie. Litwini byli uważani za jednych z outsiderów i mało wierzono w ich awans w play-offach.

Jednak podopiecznym Maksvytisa udało się zaskoczyć. Wyglądały dość stabilnie przez cały sezon. Žalgiris odniósł szczególne sukcesy na parkiecie Žalgirio Arena, gdzie wygrali 13 z 17 meczów.

Barcelona kontra Żalgiris

Fakty dotyczące meczu Barcelony z Żalgirisem

  • Barcelona łącznie ponad 82,5 punktu – Katalończycy zdobyli ponad 82 punkty w 3 z ostatnich 4 meczów;
  • Suma punktów Kalinic poniżej 7,5 - w 3 z ostatnich 4 meczów Nikola nie zdobył więcej niż 7,0 punktów.

Przewidywanie sum meczowych

W sezonie zasadniczym Żalgiris przegrał na wyjeździe z Barceloną 21 punktami. Mecz wyjazdowy to wciąż słaba strona Litwinów. Nigdy nie udało im się poprawić swoich wyników w meczach wyjazdowych, więc wątpimy, czy wychowanki Maksvytisa oprą się faworytowi.

Nasz typ to Barcelona z handicapem (-10) punktów przy kursie 1,74 w Mostbet.

Bardzo często Żalgiris stosuje defensywny model gry, a Barcelona ma świetną obronę. W 4 z 5 ostatnich meczów u siebie Katalończycy nie stracili więcej niż 79 punktów. Biorąc to pod uwagę, wierzymy, że spotkanie okaże się oddolne.

Druga prognoza to suma poniżej 155,5 pkt za 1,69.

Komentarz 0