„Lille” kontra „Lyon”. Prognoza na mecz o mistrzostwo Francji

Lille i Lyon zagrają ze sobą w 27. kolejce mistrzostw Francji 10 marca. Drużyny rozegrały pięć meczów z takim samym wynikiem. Na czyje zwycięstwo lepiej postawić?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące „Lille” vs „Lyon”

„Lille”

Lille od dawna próbuje dostać się do strefy Pucharu Europy. Jednak ostatnio klub zaczął często tracić punkty - 3:4 z PSG i bardziej ofensywne 1:1 z Lance'em. Tak, obaj przeciwnicy są w top 4 w tabeli. Wszyscy pozostali przeciwnicy „psów” pokonali ostatnio, w tym czołowego „Rennesa” (3:1).

Z 45 punktami podopieczni Paulo Fonseca zajmują szóste miejsce. Backlog z Rennes to tylko jeden punkt, więc po tej rundzie Lille może awansować w turnieju. Dogi niemieckie szczególnie dobrze czują się u siebie – nie przegrały tam od końca sierpnia. Co więcej, w tym okresie klub tylko trzy razy zremisował u siebie.

„Lyon”

Warto zaznaczyć, że Lyon również ostatnie pięć kolejek spędził, podobnie jak Lille – trzy zwycięstwa i jedną porażkę, każdy z remisem. To prawda, że Lions tracili punkty w meczach ze słabszymi przeciwnikami - 0:0 z Lorientem i 1:2 z Auxerre. Z kolei Lance z czołowej czwórki zdołał niedawno pokonać podopiecznych Laurenta Blanca - 2:1.

Ale wcześniej Lyon stracił więcej punktów niż Lille - klub jest znacznie niżej w tabeli, a nie dziesiąty. Chociaż obaj rywale wyprzedzają „dzieci” tylko o jeden punkt. Tak więc podopieczni Blanca również mają szansę na awans po tej rundzie.

„Lille” kontra „Lyon”

Fakty „Lille” kontra „Lyon”.

  • Remis w pierwszej połowie – Lille nie wygrało w pierwszej połowie ostatnich trzech meczów;
  • Obie drużyny strzelą gola - Tak - obie drużyny strzeliły gola w czterech z pięciu ostatnich spotkań Lyonu;
  • Dokładny wynik 2:1 - trzy z ostatnich pięciu meczów Lyonu zakończyły się wynikiem 2-1.

Przewidywanie sum meczowych

W tym meczu preferujemy zespół gospodarzy. "Lille" ma lepszy sezon - drużyny mają szansę na awans do europejskich rozgrywek. Ale Lyon od dłuższego czasu jest w środku mistrzostw. Nie ma więc nic specjalnego, na co Lwy mogłyby liczyć w tej konfrontacji. Co więcej, „psy” nie przegrały u siebie od prawie pół roku.

Stawiamy na zwycięstwo "Lille" ze współczynnikiem 1,97 od firmy Mostbet.

Również w tym meczu spodziewamy się wysokiego wyniku. Lyon, choć nie jest faworytem, to jednak ostatnio często wygrywa – klub wyraźnie nie chce znowu tracić punktów. Tak, a kilka ostatnich bezpośrednich spotkań, w tym na początku lutego, było produktywnych – więcej niż cztery gole dla dwóch.

Stawiamy również na sumę powyżej 2,5 gola po kursie bukmacherskim 1,79.

Komentarz 0