Houston kontra Minnesota. Prognoza na mecz NBA

Houston przegrało ostatnie 13 meczów. Czy Rockets będą w stanie przerwać passę porażek 24 stycznia w meczu sezonu zasadniczego NBA z Minnesotą i jakie zakłady wybrać?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Houston z Minnesotą

Houston

Seria porażek Houston trwa już od 13 meczów. Rockets przegrali między innymi z tymi samymi przegranymi sezonu na swojej stronie Charlotte (117:122) i na wyjeździe z Lakers (132:140). Ekipa z Teksasu ostatni raz wygrała 27 grudnia, kiedy na wyjeździe pokonało Chicago (123:118). Houston z 10 zwycięstwami i 36 porażkami zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej.

Kevin Porter, najlepszy strzelec drużyny, przebywa w szpitalu. 22-letni rozgrywający opuścił już pięć ostatnich meczów z powodu kontuzji nogi.

Minnesota

Minnesota wygrała dwa z ostatnich czterech meczów. Timberwolves pokonali na parkiecie Toronto (128:126) i Houston (113:104). Wcześniej jednak przegrali u siebie z Utah (125:126) i na wyjeździe z liderem Zachodu Denver (118:122). Drużyna Chrisa Fincha z bilansem 24 zwycięstw i 24 porażek zajmuje ósme miejsce na Zachodzie.

„Minnesota” zbliża się do nadchodzącej walki jako całość z oddziałem bojowym. Zawodnik pierwszej piątki, Karl-Anthony Towns, nie może w żaden sposób wyleczyć kontuzji. 27-letni napastnik był pauzujący na początku grudnia. Jednak najlepszy w drużynie pod względem punktów Anthony Edwards jest zdrowy i chętny do walki. 21-letni obrońca zdobył 41 punktów przeciwko Houston 22 stycznia.

Houston kontra Minnesota

Fakty z meczu Houston z Minnesotą

  • Suma zbiórek Shengyuna powyżej 9,5 - Shengyun miał średnio dziewięć zbiórek na mecz;
  • Łączna liczba punktów Russella powyżej 16,5 — średnia Russella wynosząca 17 punktów na mecz.

Przewidywanie sum meczowych

Bezpośrednie spotkania zespołów z reguły nie są zbyt produktywne. W dwóch ostatnich meczach z trzech nie udało się pokonać granicy 220 punktów. Houston ma średnio 108 punktów w meczach u siebie, Minnesota 112 na wyjeździe. Wszystko wskazuje na to, że tym razem koszykarze będą mogli zadowolić kibiców produktywną grą.

Nasza prognoza - łącznie ponad 231,5 pkt, w tym dogrywka 2,30 w Mostbet.

Analitycy bukmacherów uważają Minnesotę za niekwestionowanego faworyta nadchodzącego spotkania. Trudno się z nimi nie zgodzić. Rockets po raz ostatni pokonali Timberwolves w marcu 2021 roku. „Houston” to oczywiście czas przerwać przedłużającą się serię porażek. Ale tym razem jest to mało prawdopodobne. Drużyna z Minneapolis będzie musiała odnieść miażdżące zwycięstwo.

Nasza prognoza to zwycięstwo Minnesoty z handicapem (-6,5) punktów za 1,97.

Komentarz 0