Chorwacja kontra Maroko. Prognoza na mecz mistrzostw świata

Chorwacja i Maroko wyłonią brązowego medalistę turnieju 17 grudnia – jaki zakład wybrać na ten mecz?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Chorwacja - Maroko

Chorwacja

Reprezentacja Chorwacji nie miała łatwego życia w grupie - w towarzystwie Belgii, Kanady i Maroka drużyna Zlatko Dalicia była druga. W fazie grupowej odnieśli tylko jedno zwycięstwo, Kanada przegrała w drugiej rundzie 4:1. Z Belgami i Marokańczykami „warcaby” skreśliły dwa bezbramkowe remisy, zajmując tym samym drugie miejsce w grupie po Maroku.

W 1/8 finału Chorwacja rywalizowała z Japonią, w konfrontacji z którą trudno było wygrać w drugiej połowie i przeniosła mecz najpierw do dogrywki, potem do rzutów karnych, gdzie okazała się silniejsza . W rzutach karnych „warcaby” pokonały także Brazylię, ponownie odpowiadając przeciwnikowi bramką, ale tym razem w dogrywce.

W półfinale z Argentyną zmagania jako takie nie wyszły - już w pierwszej połowie Chorwaci dwukrotnie spudłowali, nie mogąc wrócić do gry. Zespół stracił kolejnego gola od Albiceleste w drugiej połowie spotkania.

Maroko

Reprezentacja Maroka znalazła się w bardzo mocnej grupie obok Chorwacji, Belgii i Kanady, gdzie trudno ją uznać za faworyta. Jednak po bezbramkowym remisie z Chorwacją ekipa Valid Regraga uwierzyła w siebie i rewelacyjnie poradziła sobie z Belgią (2:0), praktycznie gwarantując sobie wyjście z grupy. Atlas Lions nie poprzestali na tym iw ostatniej rundzie pokonali Kanadę 2:1, zajmując pierwsze miejsce.

W 1/8 finału marokańska drużyna powstrzymała atak Hiszpanii i przetrwała do serii rzutów karnych, gdzie Hiszpanie nie zostawili sobie szans. Z Portugalią Marokańczycy nie doprowadzili do dogrywki, pokonując "drużynę elity" 1:0 po bramce Youssefa En-Nesiriego. Nie udało się jednak stworzyć kolejnej sensacji w półfinale - Francja wykorzystała swoje szanse i dobrze zagrała w obronie. Jednocześnie porażka 0:2 pozwala Maroko liczyć na brąz.

Chorwacja kontra Maroko

Fakty Chorwacja vs Maroko

  • Dokładny wynik 1:2 - z takim wynikiem odniesione zostały dwa z ostatnich ośmiu zwycięstw reprezentacji Maroka;
  • Maroko strzeli bramkę w pierwszej połowie – w dwóch z ostatnich trzech meczów Chorwacja straciła bramkę w pierwszej połowie;
  • Chorwacja strzeli gola w drugiej połowie - tylko dwa z sześciu goli Chorwacji w turnieju padły w pierwszej połowie.

Przewidywanie sum meczowych

Reprezentacja Maroka walczyła w półfinale z Francją, ale klasa nie wystarczyła. Jednocześnie „Atlas Lwy” sprawił sporo problemów dotychczasowemu posiadaczowi trofeum, więc „trójkolorowi” nie było tak ciężko na turnieju. Z Chorwacją powinno być znacznie łatwiej Marokańczykom, "warcaby" mają przewagę w klasie, ale nie jest ona aż tak duża, by odnotować Afrykańczyków jako outsiderów spotkania.

Marokańska drużyna jest w stanie ustawić się na ostatni mecz i wyjechać z Kataru z brązowymi medalami.

Wierzymy, że trzecie miejsce przypadnie Marokańczykom. Prognoza - zwycięstwo w meczu reprezentacji Maroka. Taki zakład w Mostbet można postawić za 2,15.

Chorwacji i Maroka nie można nazwać produktywnymi, ofensywnymi zespołami, ale jednocześnie dzisiejszy mecz raczej nie będzie zbyt suchy. Po porażce w finale zarówno Chorwacja, jak i Maroko zrzuciły już ciężar odpowiedzialności iw walce o trzecie miejsce z pewnością pozwalają sobie na bardziej ofensywną grę. Wymiana bramek w tym meczu ma wszelkie szanse, aby się odbyć.

Naszym drugim zakładem będzie zdobycie gola. Taki zakład u bukmachera Mostbet można postawić za 1,72.

Komentarz 0