Portugalia kontra Szwajcaria. Prognoza na mecz mistrzostw świata

W meczu mistrzostw świata 6 grudnia reprezentacja Portugalii zmierzy się ze Szwajcarią. Kto przejdzie do kolejnego etapu? Jaki zakład postawić w tym pojedynku?

Prognozy i analizy naszych ekspertów dotyczące meczu Portugalia - Szwajcaria

Portugalia

Wspomnienia fatalnej eliminacji w fazie grupowej w Brazylii w 2014 roku zostały wymazane - dopiero po raz drugi w swojej historii (2006, 2010) Portugalia awansowała do fazy play-off mistrzostw świata z rzędu. Nawet porażka w ostatnim meczu nie przeszkodziła salesao w zajęciu pierwszego miejsca w grupie, a fiasko w meczu z Koreą Południową (1:2) pozostawiło niemiły posmak.

Co więcej, zajęcie drugiego miejsca dałoby drużynie awans do reprezentacji Brazylii, co raczej nie odpowiada kibicom i samym zawodnikom - szanse w meczu z Pentacampions są znacznie mniejsze niż z jakąkolwiek inną reprezentacją. Ponadto podopieczni Fernando Santosa muszą liczyć się ze swoimi błędami i nie powtarzać wypadów w turniejach z 2010 i 2018 roku. Warto przypomnieć, że w dwóch ostatnich przypadkach, gdy europejska drużyna wygrała grupę w 1966 i 2006 roku, „wybrańcy” dotarli do półfinału i finału.

Mendes, Otavio i Pereira, który ma złamane żebro, nie będą mogli dzisiaj zagrać.

Szwajcaria

Zajmując drugie miejsce za Brazylią pod względem różnicy bramek w jednej z najtrudniejszych grup w tym turnieju, Szwajcaria awansuje do 1/8 finału po raz trzeci z rzędu. Trener Murat Yakin powiedział po ich decydującym zwycięstwie 3: 2 nad Serbią, że jedyne, czego żałują, to „jednego gola”, którego potrzebują do wygrania grupy. Następnie mentor dodał, że „z chęcią będziemy walczyć z Portugalią, aby jak najbardziej im przeszkadzać”.

Nati udowodnili już swoją wartość, pokonując dzisiejszego przeciwnika w Lidze Narodów UEFA w czerwcu ubiegłego roku. Szwajcarzy będą jednak musieli zostać autorami kolejnego rekordu, by kontynuować podróż po turniejowym dystansie Pucharu Świata – drużyna nigdy w historii nie wygrała trzech meczów z rzędu. Warto zauważyć, że Szwajcaria uczestniczyła w meczu z największą liczbą punktów w historii mistrzostw świata, kiedy przegrała 5:7 z Austrią w 1954 roku.

Sommer nie będzie mógł dzisiaj zagrać.

Portugalia kontra Szwajcaria

Portugalia vs Szwajcaria fakty

  • Dokładny wynik 1:0 - Szwajcaria poniosła dwie z trzech ostatnich porażek z tym wynikiem;
  • Portugalia strzeli gola w drugiej połowie - w ostatnich dwóch meczach Portugalii taki zakład był udany;
  • Rzut karny: tak - rzuty karne zostały przyznane w dwóch ostatnich meczach Portugalii.

Przewidywanie sum meczowych

W tym meczu oczekujemy maksymalnej koncentracji od rywali w obronie - Szwajcarzy będą starali się wykorzystać swoją szansę w kontrataku, natomiast Portugalczycy raczej od pierwszych sekund nie zagrają w otwartą piłkę - w takich pojedynkach często o wszystkim decyduje jeden błąd , a przeciwnicy o tym wiedzą. Ponadto w 3 z ostatnich 4 meczów Nati nie padły więcej niż dwie bramki.

Nasza prognoza to suma poniżej 2,5 bramki i obstawiamy to za pośrednictwem bukmachera Mostbet ze współczynnikiem 1,74.

Zakładamy, że gra będzie lepka i nieprzewidywalna. Statystyki spotkań bezpośrednich nie należą do łatwych, a obaj przeciwnicy zasługują na zwycięstwo. Zaryzykujmy i postawmy na remis w regulaminowym czasie - zakładamy, że o wyniku spotkania zadecydują rzuty karne.

Drugi zakład to remis za 3,54.

Komentarz 0